Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Sąd wydał postanowienie dotyczące zatrzymania Gienka Onopiuka z „Rolnicy. Podlasie”
Natalia Niewczas
Natalia Niewczas 01.06.2021 19:04

Sąd wydał postanowienie dotyczące zatrzymania Gienka Onopiuka z „Rolnicy. Podlasie”

Gienek Onopiuk (1)
screen youtube.com/ iAGRO TV

Do mediów trafiły nowe informacje w sprawie Gienka Onopiuka, ulubieńca wielu telewidzów. Odbiorcy dobrze znają rolnika z programu „Rolnicy. Podlasie”. Chodzi o zatrzymanie Gienka przez policję. Jest postanowienie sądu w tej sprawie.

Gienek Onopiuk zyskał ogólnopolską rozpoznawalność dzięki udziałowi w programie emitowanym na antenie stacji Fokus TV, „Rolnicy. Podlasie”. Na początku maja 2021 roku media obiegła zaskakująca nowina o konfrontacji Gienka i jego syna z policją. Rolnik został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Postanowienie sądu ws. zatrzymania Gienka Onopiuka

W maju 2021 roku rzecznik policji poinformował, iż interwencja była konieczna z powodu utrudniania czynności interwencyjnych przedstawicieli prawa przez rolnika. Gienek Onopiuk miał także naruszyć nietykalność policjanta.

Po tych wydarzeniach pełnomocnik rolnika złożył do sądu zażalenie. Osoba reprezentująca Gienka Onopiuka uznała akcje podejmowane przez funkcjonariuszy za niezgodne z prawem.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:


Teraz do mediów trafiły nowe informacje w tej sprawie. 20 maja zapadło postanowienie sądu. Jak przekazał sędzia Marcin Mosiołek, zażalenie nie zostało uwzględnione przez organ wymiaru sprawiedliwości.

Sąd postanowił nie uwzględnić zażalenia i uznał zatrzymanie za legalne, zasadne i prawidłowe. Sąd wskazał, że uzasadnione było przypuszczenie, że podejrzany popełnił przestępstwo naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia funkcjonariuszy policji podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych – przekazał sędzia.

Zdaniem sądu działania policjantów były zasadne z uwagi na zachowanie Gienka Onopiuka. Bohater programu „Rolnicy. Podlasie” miał bowiem nie reagować na prośby funkcjonariuszy i zachowywać się agresywnie.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: Bielsk.eu