Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało pilny komunikat. Setki ofiar, w tym również dzieci, „Polska jest czarną plamą”
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 28.09.2020 14:39

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało pilny komunikat. Setki ofiar, w tym również dzieci, „Polska jest czarną plamą”

Bydgoszcz
lelum.pl

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wystosowało do Polaków bardzo ważny apel. Komunikat dotyczy poważnej sprawy, niestety wiele osób bagatelizuje te zakazy. Polska została okrzyknięta „czarną plamą w Unii Europejskiej”, a ofiary liczy się w setkach. Niestety, jesteśmy liderem wśród niechlubnego rankingu, lepiej uważać na to, co robimy. RCB przypomina o ważnych zasadach.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało pilny komunikat

Pamiętaj!: zakładaj kapok na łódce i kajaku, nie wchodź do wody po alkoholu, pływaj tylko w wyznaczonych miejscach – czytamy w oficjalnym komunikacie opublikowanym na Twitterze.

Jak informuje portal polskieradio24.pl od początku kwietnia w wodach utonęły 354 osoby. Dzisiaj na Twitterze RCB podało, że utonęła jedna osoba. Wcześniej, 26 września, informowano o trzech takich przypadkach. Dlatego teraz pilnie alarmuje do Polaków: bądźmy bezpieczni nad wodą, pamiętajmy o kilku prostych zasadach.

Jest na tyle źle, że Rządowe Centrum Bezpieczeństwa postanowiło wydać specjalny komunikat. Ostrzegają w nim wszystkich Polaków, należy bardzo uważać. Już doszło do kolejnych tragedii.

  1. Martyna Wojciechowska drży o swoją córkę. Sytuacja jest fatalna, wystosowała pilny apel
  2. Onet: Łukasz Szumowski i jego rodzina zarażeni koronawirusem
  3. Pilny komunikat Ministra Zdrowia. Zabrał głos w sprawie obostrzeń, powiedział jak naprawdę wygląda sytuacja w Polsce

Do tego dołączyli specjalną grafikę, która ilustruje podane zasady oraz przypomina o innych np. żeby nie wbiegać rozgrzanym do wody, stosować się do poleceń ratowników, nie wchodzić do wody bezpośrednio po posiłku oraz nie wypływać na materacu zbyt daleko od brzegu.

W Polsce tonie najwięcej osób w Unii Europejskiej

Dodatkowo na oficjalnej stronie internetowej rcb.gov.pl pojawił się artykuł, który pokazuje porażające statystyki policji. Okazuje się, że w naszym kraju w wodzie ginie najwięcej osób w całej Unii Europejskiej.

– Do tragedii dochodziło najczęściej nad jeziorem, a ginęli głównie mężczyźni. Pod względem liczby utonięć, Polska nadal jest czarną plamą w Unii Europejskiej. Według opracowania Najwyższej Izby Kontroli jesteśmy liderem w tym niechlubnym rankingu – czytamy na wspomnianej wyżej stronie.

Statystycznie w Polsce w wodzie ginie dwukrotnie więcej osób niż w Unii. Najgorzej pod tym względem było w pierwszym tygodniu sierpnia, który był wyjątkowo upalny. Tylko w ciągu 3 dni, od 3 do 5 sierpnia, utonęło aż 30 osób.

A wy stosujecie się do zasad bezpieczeństwa nad wodą?

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Wczoraj utonęła 1 osoba❗

Pamiętaj❗:
????zakładaj kapok na łódce i kajaku,
????nie wchodź do wody po alkoholu,
????pływaj tylko w wyznaczonych miejscach.#woda #bezpieczeństwo pic.twitter.com/zGioX7dri9

— Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (@RCB_RP) September 28, 2020

RCB ostrzega przed utonięciami.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wielu Polaków odetchnęło z ulgą. Zakaz już nie obowiązuje, właśnie został zdjęty
  2. Kolejny kraj zamyka przed nami granicę. Wprowadzono ograniczenia dla przyjeżdżających z Polski
  3. Pamiętacie cieniutkie wafle? Dzieci uwielbiały andruty
  4. Przekazano niepokojące informacje, Polacy muszą być w gotowości. Wszystko zacznie się już za kilka godzin, przestrzegają przed niebezpieczeństwem
  5. Cała Polska żegna wybitnego mężczyznę. Niestety, właśnie potwierdzono najgorsze informacje, łzy same cisną się do oczu
  6. Przez 7 dni jadła kapuśniak, gdy stanęła na wagę, nie mogła uwierzyć. Piorunujące efekty, od razu wbiła się w ulubioną sukienkę

Źródła: twitter.com, rcb.gov.pl, polskieradio24.pl

Powiązane
Sławomir, Zenon Martyniuk
Jak dobrze znasz disco polo? 7 na 10 to już świetny wynik