Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Rodzina ma prośbę po śmierci wybitnego Leonarda Pietraszaka. Żałobnicy powinni się dostosować
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 02.02.2023 15:35

Rodzina ma prośbę po śmierci wybitnego Leonarda Pietraszaka. Żałobnicy powinni się dostosować

Leonard Pietraszak
fot. KAPiF

Wiadomość o śmierci Leonarda Pietraszaka pogrążyła branżę filmową w wielkiej żałobie. Niedługo odbędzie się pogrzeb 86-latka. Rodzina ma prośbę do osób, które będą chciały wziąć udział w pożegnaniu artysty.

Przez ponad pół wieku występował w produkcjach filmowych, telewizyjnych oraz teatralnych. Jego dokonania na długo pozostaną w sercach gwiazd show-biznesu i miłośnikach kinematografii. Bliscy poprosili o specjalne uhonorowanie jego pamięci podczas pogrzebu.

Leonard Pietraszak — szczegóły pogrzebu

Związek Artystów Scen Polskich jako jeden z pierwszych przekazał informacje o śmierci znanego aktora. Niedawno na profilu organizacji w mediach społecznościowych pojawiły się wiadomości na temat ostatniego pożegnania 86-latka.

Msza w intencji Leonarda Pietraszaka odbędzie się 4 lutego bieżącego roku o godzinie 13.00 w Kościele Środowisk Twórczych w Warszawie, na Pl. Teatralnym.

Z powodu ogromnego wkładu w kulturę i popularności aktora, można spodziewać się na miejscu wysokiej frekwencji zgromadzonych. Wielu będzie chciało po raz ostatni upamiętnić gwiazdora takich produkcji jak m.in.: „Czarne chmury”, „Kingsajz”, „39 i pół” czy „Listy do M.”.

Rodzina Leonarda Pietraszaka ma prośbę do żałobników

Wraz ze szczegółami na temat ostatniego pożegnania artysty pojawiła się dodatkowa informacja związana z samym uczestnictwem. Bliscy poprosili o zrezygnowanie z tradycyjnych wieńców, które miałyby uhonorować pamięć zmarłego.

Zamiast tego wśród żałobników znajdą się wolontariusze Domu Artystów Weteranów w Skolimowie. Chętni darczyńcy będą mogli dołożyć się do zbiórki na rzecz organizacji.

W związku z późniejszym terminem pogrzebu, Rodzina prosi, aby zamiast kwiatów dokonać wpłaty na rzecz Domu Artystów Weteranów w Skolimowie do puszek wolontariuszy, którzy obecni będą na mszy świętej — poinformowano.

Leonard Pietraszak odszedł, pozostawiając żonę oraz syna z pierwszego małżeństwa. Wraz z Wandą Majerówną spędził mnóstwo radosnych chwil. Przyjaciołom i bliskim artysty składamy szczere kondolencje.

Zobacz zdjęcia:

 Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

    1. Polski jasnowidz nie ma wątpliwości. Ma się wydarzyć za kilka miesięcy: „coś wielkiego, co nas przerazi”
    2. Ksiądz wpadł w szał podczas mszy. Dostał sms od parafianki, wideo trafiło do sieci
    3. Nie żyje ceniona dziennikarka. Polacy uwielbiali jej nietypowy głos, miała tylko 66 lat