Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Książę William opowiedział o stracie po śmierci księżnej Diany. Jego przemowa wzrusza do łez
Marta Kulik
Marta Kulik 14.08.2019 18:29

Książę William opowiedział o stracie po śmierci księżnej Diany. Jego przemowa wzrusza do łez

rodzina królewska
fot. screen YouTube BBC News

Rodzina Królewska: książę William opowiedział, co czuł po stracie księżnej Diany. Jego przemowa, adresowana do rodzin ofiar zamachów w Nowej Zelandii, wzrusza do łez. Nikt nie spodziewał się, że zdobędzie się na tak osobiste wyznanie.

Rodzina Królewska przeżyła koszmar, gdy w 1997 roku zginęła księżna Diana. William miał wtedy zaledwie 15 lat. Dwadzieścia dwa lata później nawiązał do śmierci mamy podczas poruszającej przemowy skierowanej do rodzin ofiar marcowych ataków na meczety w Christchurch.

Książę William o śmierci księżnej Diany

31 sierpnia 1997 samochód, w którym znajdowała się księżna Diana, uderzył w filar tunelu Alma w Paryżu. Kierowca uciekał przed fotoreporterami. Lata później o swojej tragedii wspomniał książę William, który jako dziecko nie mógł poradzić sobie ze stratą ukochanej mamy.

Miałem powód, by zastanawiać się nad żalem, nagłym bólem i stratą w moim życiu. Zdałem sobie sprawę, że oczywiście żal może zmienić twój punkt widzenia, bo nie da się zapomnieć o szoku, smutku lub bólu, ale nie wierzę, by smutek zmieniał to, kim jesteś — mówił książę William podczas wizyty w meczecie w Christchurch.

Tymi słowami nawiązał do śmierci mamy, która odeszła przedwcześnie tak jak ofiary zamachów. Dramat, jaki wydarzył się w Nowej Zelandii, wywołał w księciu osobiste wspomnienia. Nikt z obecnych nie spodziewał się tak emocjonalnego przemówienia.

Rodzina Królewska wsparła ofiary i ich rodziny

Książę Cambridge przybył do Christchurch na prośbę nowozelandzkiej premier Jacindy Ardern. Jak mówiła kobieta, wizyta miała przynieść ulgę Nowej Zelandii po atakach terrorystycznych-podaje TVN24.

-15 marca w tym miejscu rozgrywała się tragedia. Terrorysta usiłował zasiać podziały i nienawiść w miejscu, które oznacza wspólność i bezinteresowność. Myślał, że może przedefiniować to miejsce. Jestem tu, aby pomóc pokazać światu, że mu się nie udało — powiedział książę William podczas wizyty w meczecie w Christchurch.

Podczas ataku zginęło 50 osób, a drugie tyle zostało rannych. Książę spotkał się też z pracownikami służb medycznych, którym dziękował za ciężką pracę. Głową Nowej Zelandii jest Królowa Elżbieta, dlatego książę William przemawiał w imieniu całej rodziny królewskiej. Moment, w którym pozwolił sobie na wspomnienie osobistego dramatu, na długo pozostanie w pamięci mieszkańców Christchurch.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

rodzina królewska

Książę William szczerze opowiedział, co czuł po śmierci mamy.

rodzina królewska

Podczas wizyty w Nowej Zelandii zdobył się na osobiste wyznanie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Anna Mucha nie może wrócić do kraju. Aktorka opowiedziała o dramacie na lotnisku w Chinach
  2. Nie żyje 29-letnia modelka ”Playboya” Zmarła niespodziewanie po zażyciu nieznanej substancji
  3. Beata Tyszkiewicz kończy dziś 81 lat. Zobaczcie jej zdjęcia z młodości
  4. Dagmara z Królowych Życia pochwaliła się swoją nową dietą. Chudnie z dnia na dzień
  5. 30 lat różnicy to dużo? Między Wiktorią a partnerem Tadeuszem jest więcej i nikt w jej szkole o tym nie wie

Źródło: TVN24, Fakt