Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Wiadomość sprzed chwili, nie żyje słynny polski dziennikarz. Rodzina pogrążona w żałobie
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 14.10.2020 17:40

Wiadomość sprzed chwili, nie żyje słynny polski dziennikarz. Rodzina pogrążona w żałobie

Jolanta Lothe
David Tomaseti / Unsplash

Portal radioszczecin.pl, przekazał bardzo smutną wiadomość. Nie żyje dziennikarz, laureat licznych nagród, znany Polakom badacz i autor licznych audycji radiowych. Rodzina i fani są pogrążeni w głębokim smutku.

Rodzina zmarłego, ale także liczni fani są pogrążeni w głębokim smutku. Nie żyje niezwykła postać, wybitny Polak, znany dziennikarz. Fatalna informacja właśnie obiegła media. Mężczyzna miał 73 lata, przyczyna śmierci niestety nie została jeszcze podana.

Nie żyje prof. Bogdan Matławski

Dziś radioszczecin.pl poinformowało o śmierci swojego dziennikarza prof. Bogdana Matławskiego. Profesor był także kulturoznawcą, etnologiem i etnomuzykologiem. Był związany z regionem zachodniopomorskim, który badał pod względem kultury ludowej. Był autorem 130 publikacji naukowych. Profesor zmarł dziś nad ranem.

W Radiu Szczecin prowadził audycję Kraj za miastem, za którą otrzymał wyróżnienie w kategorii Publicystyka w XVIII edycji Konkursu Dziennikarz Roku 2008 organizowanym przez szczeciński oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej Pomorze Zachodnie oraz Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

  1. RMF FM: Nowe restrykcje dla seniorów od jutra. Mamy całą listę nowych obostrzeń dla osób 60+
  2. Uwaga, możesz dostać mandat. Polska policja pokazała zatrważające statystyki
  3. Nagle pojawił się komunikat ministra MEN. Pilna wiadomość dla wszystkich uczniów

Kim był Bogdan Matławski?

Bogdan Matławski był kulturoznawcą, etnologiem, etnomuzykologiem i dziennikarzem. Profesor cieszył się ogromnym uznaniem wśród środowiska naukowego za liczne, fantastyczne publikacje etnologiczne. W trakcie swojej kariery został wyróżniony: Honorową odznaką za zasługi dla rozwoju Ruchu Społeczno-Kulturalnego (1999), Odznaką za zasługi dla rozwoju Rzemiosła Szczecińskiego (2000), Odznaką Zasłużonego Działacza Kultury (2001), odznaką honorową Za Zasługi dla Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych (2003), Srebrnym Krzyżem Zasługi (2003) i Złotą Odznaką Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego (2005).

W 2019 roku odebrał jedno z najwyższych odznaczeń: Srebrny Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Mało kto wiedział, że profesor pasjonował się muzyką nie tylko w teorii. W trakcie audycji Rozmowy pod krawatem w grudniu poprzedniego roku, w Radiu Szczecin, przyznał, że zdarzało mu się grywać z Anną Jantar czy Karin Stanek, poza tym grał także w zespole Polonez:

-Niedawno kolega z Radia Szczecin odkrył gdzieś tam w archiwum w Warszawie, że jest nagranie takiego zespołu, który nazywał się Polonez, z którym nagrywaliśmy. Graliśmy taki symphonic rock, tak to się pięknie wtedy nazywało -przyznał w wywiadzie.

Informacja o śmierci profesora wstrząsnęła wszystkimi. Miał 73 lata.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Powiązane
Chłopaki nie płaczą
Znasz “Chłopaki nie płaczą” na pamięć? To kto to powiedział? Nawet najwięksi fani będą mieli problemy