Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Rodzice: ważny komunikat. Zwracajcie uwagę na stopy dzieci, to może być objaw koronawirusa
Karina Sulich
Karina Sulich 23.04.2020 12:11

Rodzice: ważny komunikat. Zwracajcie uwagę na stopy dzieci, to może być objaw koronawirusa

rodzice
Fot. niekverlaan, Pixabay

Dzieci, nawet te najmłodsze, zakażenie koronawirusem przechodzą bezobjawowo i bardzo lekko. Co jednak powinno zaalarmować rodziców? Objawy koronawirusa u dzieci to kaszel, katar, biegunka, a także przekrwienie błony śluzowej nosa i bóle głowy. Okazuje się jednak, że COVID-19 przejawia się również w sposób mniej specyficzny, a mianowicie na stopach. Ważną informację, z którą powinni zapoznać się wszyscy rodzice, ogłosili hiszpańscy lekarze.

Rodzice małych dzieci powinni zwrócić szczególną uwagę na ich stopy. Okazuje się, że właśnie w tym miejscu na ciele, może ujawnić się kolejny z objawów koronawirusa. Ważny komunikat podała hiszpańska izba podologów (CGCOP). Te niepokojące zmiany zauważono u wielu najmłodszych pacjentów zdiagnozowanych na COVID-19.

Nowe objawy koronawirusa u dzieci

Hiszpańscy lekarze, w rozmowie dziennikiem El Pairs, poinformowali, że zmiany na skórze stóp mogą świadczyć o zakażeniu SARS-CoV-2, a problemy dermatologiczne wywołane COVID-19 dotyczą przede wszystkim młodych osób. Nowe objawy koronawirusa u dzieci i młodzieży to purpurowe wypryski na stopach.

– W większości przypadków purpurowe zmiany na skórze nie są groźne. Ich pojawienie się oraz zaobserwowanie podwyższenia temperatury ciała, oraz kaszlu może świadczyć o zakażeniu– poinformowała hiszpańska izba podologów.

Doniesienia te potwierdziła również przewodnicząca hiszpańskiego Stowarzyszenia Pielęgniarstwa Pediatrycznego, określając zmiany na stopach jako małe, swędzące plamy, na które rodzice powinni zwrócić szczególną uwagę.

– Są to zazwyczaj niewielkie rany, a ich występowanie stwierdziliśmy już u wielu dzieci chorych na Covid-19 – powiedziała Isabel Morales, podkreślając, że zmianom tym często towarzyszy biegunka

Jak rodzice mogą uchronić swoje dzieci przed zakażeniem koronawirusem?

  1. Komunikat ministerstwa zdrowia. Polacy natychmiast powinni przestać robić jedną rzecz, skutki mogą być fatalne
  2. Grał w kultowym „Misiu”. Rodzina przekazała bardzo smutną wiadomość o śmierci aktora
  3. Wpadka Andrzeja Dudy. Prezydent popełnił błąd, od którego wielu aż bolą uszy

Jak rodzice mogą chronić dzieci przed zakażeniem?

Rodzice mogą chronić dzieci przed zakażeniem, ucząc ich odpowiednich zasad higieny i pilnując, by zawsze miały czyste ręce. W okresie epidemii dzieci powinny pozostać w domu, jednak jeżeli już decydujemy się na wyjście z najmłodszymi, uważajmy, by nie dotykało rzeczy, z którymi styczność mogli mieć inni ludzie. Rodzice mają też obowiązek nauczenia dzieci poprawnego zakładania i zdejmowania maseczki, a jeżeli mamy do czynienia z nastolatkami, dopilnujmy, by nie spotykały się w większych grupach i miejscach publicznych.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

rodzice

Jak informują hiszpańscy lekarze, objawy koronawirusa u dzieci mogą występować również na stopach. Purpurowe, swędzące plamki w połączeniu z innymi przejawami COVID-19, mogą świadczyć o zakażeniu.

rodzice

Aby ochronić dzieci przed koronawirusem, należy zwrócić szczególną uwagę na powierzchnie, jakie dotykają.

rodzice

Dzieci powinny również być świadome zasad higieny, jakich muszą przestrzegać.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wieczorem zgromadzimy się przed ekranami. Czy prezydent powie co dalej? Padną odpowiedzi na nurtujące pytania
  2. Odkryto ślady koronawirusa w zadziwiającym miejscu. Doniesienia z Włoch obiegły media
  3. Pitbull zobaczył w swoim domu małego kotka. Zareagował natychmiast, wszystko nagrano
  4. Horoskop egipski, które bóstwo czuwa nad tobą? Każdy z nas ma swojego opiekuna
  5. Morawiecki wyjaśnia nakaz dwóch metrów odległości między mężem a żoną. Unikniecie poważnych problemów
  6. Ważne informacje dla uczniów i rodziców. Minister planuje podjęcie kluczowej decyzji

źródło: poradnikzdrowie.pl

Powiązane
 Jak dobrze znasz "Świat według Kiepskich"?, fot. kadr z serialu „Świat według Kiepskich”
Jak dobrze znasz "Świat według Kiepskich"? Tylko garstka wie, "co jest, kurde"