Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Rodzice doprowadzili 6-tygodniowe dziecko do kalectwa. Kilka lat później stała się niesamowita rzecz
Angelika Bielska
Angelika Bielska 04.07.2020 15:46

Rodzice doprowadzili 6-tygodniowe dziecko do kalectwa. Kilka lat później stała się niesamowita rzecz

matka
fot.twitter.com/wachfox

Dziecko urodziło się w patologicznej rodzinie. 24-letnia Jody Simpson i 46-letni Tony Smith już wcześniej mieli problemy z prawem – przestępczością i kradzieżami. Jednak do prawdziwej tragedii doszło dopiero wtedy, gdy na świat przyszedł Tony. Rodzice zrobili mu okropną krzywdę.

Rodzice doprowadzili swoje dziecko do kalectwa. 6-tygodniowy Tony przeżył w swoim rodzinnym domu prawdziwe piekło. Rodzice maltretowali malca i nie dbali o niego do tego stopnia, że doprowadzili go do kalectwa. Jednak po tym, co przeżył, los się do niego uśmiechnął. Chłopiec wylądował w kochającej go rodzinie zastępczej. A już kilka lat później, dzięki wsparciu, jakie dostał, dokonał niesamowitych rzeczy.

Wyrodni rodzice

2014 roku ojciec chłopca zjawił się z nim w ośrodku zdrowia, mówią, że Tony jest przeziębiony. W rzeczywistości jednak okazało się, że dziecko kona – ma poszarzałą skórę i pianę na ustach. Lekarze odkryli 11 pękniętych kości oraz posocznicę. Niezbędne okazało się amputowanie nóg chłopca.

Szybko okazało się, że rodzice go maltretowali i zaniedbywali. Wówczas zostali skazani na 10 lat odsiadki za doprowadzenie dziecka do trwałego kalectwa.

  1. Mało kto wie o gigantycznych karach z NFZ i ZUS. Kwoty są ogromne, lepiej znać ryzyko
  2. Opiekunki w przedszkolu robiły dzieciom niewyobrażalne rzeczy. Wyrok sądu jest skandaliczny
  3. GIS opublikował oficjalny komunikat. Wprowadzono kolejne zmiany, nie wszyscy będą zadowoleni

Nowi rodzice na medal

Malec trafił do adopcyjnej rodziny – Pauli i Marka. Ci dali mu mnóstwo ciepła i miłości, którą kilka lat później chłopiec postanowił się podzielić i pomóc innym. Dzięki protezom może funkcjonować jak inne dzieci.

Malec obecnie ma 5 lat, a ostatnio pokonał aż 10 km na swoich protezach! Zrobił to w szczytnym celu: uzbierał milion funtów dla londyńskiego szpitala dziecięcego Evelina. Chłopiec udowodnił swoim czynem, że gdy się chce, to można wszystko. To postawa godna podziwu!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Powiązane
Eurowizja Marcin Mroziński
Kto w poprzednich latach reprezentował Polskę na Eurowizji?