Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Rodzice mogą dostać nawet 300 złotych na dziecko. Można już składać wnioski, warto się pospieszyć
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 02.07.2020 11:24

Rodzice mogą dostać nawet 300 złotych na dziecko. Można już składać wnioski, warto się pospieszyć

rodzina
fot. Georges Seguin (Okki) – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=10101707

Dobry Start to nowy program pomocowy rządu. Przysługuje wszystkim dzieciom uczącym się do 20. roku życia. Wnioski przez lipiec można składać tylko elektronicznie, dopiero od sierpnia w formie papierowej. Rodzice, którzy się pośpieszą dostaną pomoc znacznie szybciej!

Rodzice mogą dostać nawet 300 złotych na każde dziecko! Jest kilka warunków, a wnioski można składać elektronicznie od 1 lipca. O świadczenie Dobry Start można starać się bez względu na wysokość dochodów rodziny. Wnioski można składać elektronicznie – jeśli zrobimy to do końca sierpnia, pieniądze pojawią się na naszym koncie do 30 września.

Rodzice dostaną pomoc na wyprawkę szkolną

Nowa pomoc rządu, czyli 300 plus na wyprawkę szkolną ma ułatwić rodzicom zakup pełnego wyposażenia edukacyjnego, jakiego będą potrzebować dzieci na nowy rok szkolny. Barbara Socha, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej podczas konferencji prasowej zachęcała, by zrobić to jak najszybciej:

– Zachęcamy rodziców, aby jeszcze przed wyjazdem na wakacje pomyśleli o początku roku szkolnego i wysłali elektroniczny wniosek o świadczenie – powiedziała podczas konferencji Barbara Socha.

Wnioski można składać za pośrednictwem strony internetowej oraz portalu Emp@tia lub PUE ZUS.

  1. Radosław Majdan pokazał zdjęcie Małgorzaty. Jeden szczegół zbulwersował fanów, złapali się za głowy
  2. Zasypiasz i niespodziewanie czujesz drgnięcie? Organizm wysyła ci ważny znak, musisz unikać spożywania 1 produktu, konsekwencje mogą być opłakane
  3. Dawid Narożny potwierdził radosną nowinę. ”W listopadzie będziemy najszczęśliwszymi ludźmi na świecie.”

300 plus – dla kogo?

300 plus jest pomocą przeznaczoną dla dzieci uczących się do 20. roku życia, a dla dzieci niepełnosprawnych do 24. roku życia. Pomocą objęci są podopieczni pieczy zastępczej, ośrodków szkolno-wychowawczych i podobnych instytucji. Jak podaje Interia, do programu 300 plus uprawnionych jest 4,5 miliona dzieci, a wartość wypłaty świadczenia wyniesie około 1,42 mld złotych.

Wnioski można składać od 1 lipca elektronicznie, a od sierpnia będzie dostępna również forma papierowa ubiegania się o 300 plus. Jeśli opiekunowie złożą wniosek do końca sierpnia, wypłata świadczenia odbędzie się najpóźniej do 30 września, jeśli wniosek zostanie złożony później, pieniądze mogą wpłynąć na nasze konto do 30 listopada. 300 plus to nie jedyna pomoc, o jaką już mogą starać się rodzice, w Sejmie zatwierdzono ustawę o bonie turystycznym dla dzieci.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

RODZICE

Barbara Socha, wiceminister rodziny, zachęcała, by wniosek złożyć jak najwcześniej. Co ważne, można to zrobić szybko i zachowaniem bezpieczeństwa, ponieważ da się to zrobić online.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie żyje znany, nagradzany polski dziennikarz. Zabrała go poważna choroba, tragiczne doniesienia
  2. Makabra, wstawił zdjęcie z wycieczki z dziećmi. Kilka godzin później wszyscy nie żyli
  3. Wrzuciła 8-miesięcznego synka do wody. Nagranie wywołuje skrajne emocje, ludzie są wściekli
  4. Dramatyczne sceny w zachodniej Polsce. Mężczyzna pobił kobietę i porwał malutkie dziecko
  5. Najdroższy kot świata. Kosztuje nawet do 40 tysięcy złotych, jest niewiarygodny
  6. Tragiczna wiadomość obiegła media. Syn przekazał informacje o śmierci słynnej aktorki

źrodło: biznes.interia.pl

Powiązane
Eurowizja Marcin Mroziński
Kto w poprzednich latach reprezentował Polskę na Eurowizji?