Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Robert Lewandowski nie pojedzie na zgrupowanie. Stan zdrowia wyklucza dalszą grę. "Widziałem jego wyniki badań"
Michał Fitz
Michał Fitz 05.10.2023 20:37

Robert Lewandowski nie pojedzie na zgrupowanie. Stan zdrowia wyklucza dalszą grę. "Widziałem jego wyniki badań"

Robert Lewandowski
fot. KAPiF; Robert Lewandowski kontuzjowany

Już w przyszłym tygodniu reprezentacja Polski zagra szalenie ważne mecze eliminacyjne z Mołdawią i Wyspami Owczymi. By awansować na mistrzostwa Europy, Polacy nie mogą się już potknąć. Jak się okazuje, o punkty, będą musieli zawalczyć bez Roberta Lewandowskiego.

Słaba forma Polaków i Roberta Lewandowskiego

Z bólem serca trzeba przyznać, że Robert Lewandowski nawet w pełni zdrowia nie bardzo był w stanie poprowadzić reprezentację Polski do dobrych wyników. Ostatnie zgrupowanie zakończyło się przykrą porażką z Albanią, co bardzo skomplikowało sytuację naszych piłkarzy w eliminacjach do mistrzostw Europy.

Polacy, by awansować, muszą już wygrać wszystkie trzy pozostałe mecze. Mało tego, nawet gdyby im się to udało, sukces nie będzie pewny, bo w obecnej sytuacji trzeba jeszcze liczyć na potknięcia Czechów i Albańczyków. Sytuacja jest więc szalenie trudna.

Czeski piłkarz porównał Roberta Lewandowskiego z Dudą. Użył zdumiewających słów

Robert Lewandowski kontuzjowany

Wczoraj FC Barcelona rozgrywała mecz Ligi Mistrzów z FC Porto. W składzie “Katalończyków” oczywiście znalazł się Robert Lewandowski. Polak w okolicy 20. minuty spotkania starł się z obrońcą rywali, Davidem Carmo. Od razu było widać, że kapitan naszej prezentacji ucierpiał.

Lewandowski ewidentnie utykał, czując dyskomfort w lewej kostce. Choć próbował grać dalej, po 15 minutach uznano, że nie ma sensu, by się męczył i jeszcze przed przerwą zdjęto go z boiska. Jak się okazuje, sprawa faktycznie nie była błaha.

Lewandowski Carmo.jpg
Fatalne w skutkach wejście Davida Carmo w Roberta Lewandowskiego
fot. PATRICIA DE MELO MOREIRA/AFP/East News

Robert Lewandowski nie przyjedzie na zgrupowanie kadry

Dziś rano przeprowadzono badania, które wykazały, że doszło do naruszenia więzadeł w stawie skokowym napastnika. Klub Polaka poinformował, że będzie on w związku z tym pauzował przez najbliższe kilka tygodni. Konkretnego terminu końca rekonwalescencji jednak nie podano.

Mimo to wiadomo, że na pewno nie zdąży się on wykurować na najbliższe zgrupowanie. Zabraknie go więc w najważniejszych meczach obecnych eliminacji. Potwierdził to Jacek Jaroszewski, lekarz kadry

Rozmawiałem dziś z Robertem i widziałem wyniki jego badań. Uraz okazał się niestety na tyle poważny, że wyklucza udział Roberta w zgrupowaniu reprezentacji.