Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Pamiętacie ”Randkę w ciemno”? Polacy uwielbiali śledzić wybory uczestników
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 26.09.2020 00:31

Pamiętacie ”Randkę w ciemno”? Polacy uwielbiali śledzić wybory uczestników

randka w ciemno
Fot. Fragment programu „Randka w ciemno” TVP

Program Randka w ciemno był emitowany w Polsce od 11 listopada 1992 roku. Pierwszym prowadzącym był Jacek Kawalec, aktor i wokalista, który dzięki programowi zyskał ogromną popularność. W latach 1998-2005 prowadzącym był Tomasz Kammel.

Randka w ciemno to program, który Polacy uwielbiali oglądać. Wybory uczestników zawsze były zaskakujące, a cała konwencja programu miała bardzo interesujący przebieg. Uczestnik szukający miłości musiał dokonać wyboru, nie widząc żadnego z kandydatów. Widzowie najbardziej czekali na reakcję obu osób na siebie. Nie raz przed ekranem pękaliśmy ze śmiechu, albo wzruszaliśmy się do łez.

Randka w ciemno – ulubiony program pokoleń

Na Randce w ciemno wychowało się kilka pokoleń Polaków. Zabawa polegała na szukaniu miłości tylko poprzez rozmowę z kandydatami. Uczestnik, który poszukiwał ukochanej bądź ukochanego, zadawał pytania trzem kandydatom znajdującym się za ścianką. Owe pytania były czasem bardzo abstrakcyjne, chodziło o to, by kandydaci lub kandydatki wykazały się pomysłowością i fantazją.

Później uczestnik musiał dokonać wyboru spośród trzech osób. Gdy w końcu mogli się zobaczyć, następowała kolejna część programu, czyli losowanie kopert, kryjących w sobie cel ich wspólnego wyjazdu, na którym mieli się lepiej poznać. Zawartość kopert była dość rozbieżna, czasem były to wycieczki krajowe, a czasem zagraniczne.

Randka w ciemno – pary

Później, gdy para odcinka wiedziała, gdzie się razem wybierze, następowała emisja materiału filmowego z wyjazdu poprzedniej pary. Nagrania były zabawne i wzruszające. Niektórzy wracali, deklarując, że chcą być razem, inni podczas wyjazdu przekonali się, że nie bardzo do siebie pasują.

Widzowie świetnie bawili się z programem przez 13 lat. W 2005 roku Telewizja Polska podjęła decyzję o zdjęciu programu z ramówki, ponieważ oglądalność znacznie zmalała. Pożegnalny odcinek wyemitowano 24 czerwca 2005 roku. Chodź Randka w ciemno to program, którego nie widzieliśmy przez lata, do dziś uśmiechamy się na samo wspomnienie. Ciekawe, czy gdyby wznowić show w dzisiejszych czasach, cieszyłoby się takim samym zainteresowaniem, co kiedyś? Czy aktualne aplikacje pomagające poznać drugą połówkę, nie są przeniesieniem konwencji starego programu do rzeczywistości?

Powiązane
Marcin Miller
Znasz perfekcyjnie utwory zespołu Boys? Ten quiz jest arcytrudny