Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Rafał Trzaskowski przekazał wiadomość ws. Marszu Niepodległości
Karol Osiński
Karol Osiński 27.10.2021 15:03

Rafał Trzaskowski przekazał wiadomość ws. Marszu Niepodległości

debata prezydencka
fot. screen debata prezydencka

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował za pośrednictwem swojego Facebooka, że Sąd Okręgowy w Warszawie uwzględnił jego odwołanie ws. decyzji Wojewody Mazowieckiego o uznaniu Marszu Niepodległości jako zgromadzenia cyklicznego na lata 2021-2023. Polacy są podekscytowani tą informacją.

W komentarzach można dostrzec wielką radość zaistniałą sytuacją. Chwilę po ogłoszeniu tej informacji odbył się krótki briefing z udziałem Rafała Trzaskowskiego, w którym podał więcej szczegółów decyzji Sądu Okręgowego w Warszawie.

Rafał Trzaskowski o Marszu Niepodległości

Informacja byłego kandydata Platformy Obywatelskiej na prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ws. Marszu Niepodległości wywołała niemałe poruszenie w komentarzach.

Sąd Okręgowy w Warszawie uwzględnił moje odwołanie ws. decyzji Wojewody Mazowieckiego o uznaniu Marszu Niepodległości jako zgromadzenia cyklicznego na lata 2021-2023 – napisał prezydent Warszawy.

W trakcie odbytego niecałą godzinę temu briefingu Rafał Trzaskowski wyraził swoją radość, że sąd przychylił się do wniosku ws. marszu i potwierdził, że Wojewoda Mazowiecki nie powinien rejestrować zgromadzenia cyklicznego.

– Ja chciałem tylko powtórzyć, dla mnie skandaliczne jest, że rząd nie jest odpowiedzialny za organizacje Święta Niepodległości, gdyż to jest wspólne święto, które powinno być organizowane wg wszelkich zasad bezpieczeństwa przez rządzących, a rządzący chcą oddać organizację 11 listopada organizacjom skrajnym. Na tego typu manifestacje w Warszawie nie ma miejsca – powiedział prezydent stolicy.

W komentarzach można przeczytać:

Wielkie Brawa dla Pana Prezydenta Warszawy,

Precz z faszyzmem! Dziękujemy Prezydencie, że ratujesz honor stolicy,

Brawo Sąd brawo mój Prezydent – piszą internauci.

Co sądzicie o tej decyzji?

Zobacz zdjęcie:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: facebook.com

Powiązane
mamy gwiazd
Dopasuj mamę do gwiazdy! Niektóre z nich są identyczne. 6 na 10 to już dobry wynik