Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Rafał Brzozowski ujawnił, dlaczego to właśnie on pojedzie na Eurowizję. Wszystko stało się jasne
Karol Osiński
Karol Osiński 13.03.2021 16:40

Rafał Brzozowski ujawnił, dlaczego to właśnie on pojedzie na Eurowizję. Wszystko stało się jasne

Rafał Brzozowski
fot. TRICOLORS/East News

Wczoraj, tj. 12 marca kraj obiegła oficjalna informacja, że Rafał Brzozowski został wybrany reprezentantem Polski na tegorocznym Festiwalu Eurowizji. Była to nieco zaskakująca decyzja, gdyż wielu ludzi spodziewało się występu Alicji Szemplińskiej. Gwiazdor zdradził w wywiadzie dla eurowizja.org, dlaczego to on, a nie Alicja pojedzie na największy festiwal piosenki na świecie.

Rafał Brzozowski zaprezentuje na Eurowizji swoją piosenkę The Ride, którą fani mieli okazję już usłyszeć podczas jednego z wydań programu Pytanie na śniadanie. Piosenkarz nie ma wątpliwości o słuszności wyboru włodarzy TVP właśnie jego piosenki.

Rafał Brzozowski o występie na Eurowizji

Rafał Brzozowski stanie przed ogromną szansą życiową. Występ na Festiwalu Eurowizji, który odbędzie się w Rotterdamie, będzie największym z jego dotychczasowych występów w karierze. Zresztą ciężko o większy sukces. Piosenkarz nie ukrywał swojej wielkiej dumy z możliwości reprezentowania kraju.

W wywiadzie dla portalu eurowizja.org zdradził, dlaczego to on, a nie zwyciężczyni eliminacji z poprzedniego roku, Alicja Szemplińska pojedzie reprezentować Polskę do Holandii.

Naprawdę to dziwna sytuacja, że tak się stało z tą pandemią i że nie pojechała z tą piosenką. Ale trzeba było złożyć nową piosenkę, każdy z artystów mógł to zrobić. Chcę powiedzieć jasno: została wybrana najlepsza piosenka przez telewizję. Przed Alicją są jeszcze lata i wielka kariera – czytamy.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

W wypowiedzi Brzozowskiego czuć pewność siebie. Piosenkarz jest jednak zachwycony możliwościami Alicji Szemplińskiej, tak mówił o niej w Pytaniu na śniadanie:

Jest bardzo zdolną wokalistką i piękną kobietą, przed nią jeszcze wielka kariera. To były wybory piosenek, to była najlepsza piosenka ze względu na to, że jest to utwór bardzo dynamiczny, trochę taneczny, może poradzić sobie zarówno na dużej scenie eurowizyjnej, jak i w rozgłośniach radiowych – mówił Brzozowski.

Alicja Szemplińska o wyborze Rafała Brzozowskiego na reprezentanta Polski na Festiwalu Eurowizji

Młoda piosenkarka przyznała, że faktycznie jest jej trochę szkoda niemożności zaprezentowania się na największej scenie świata. Szczególny niesmak pozostał po zeszłorocznej sytuacji, kiedy to z powodu pandemii koronawirusa festiwal po raz pierwszy od 65 lat się nie odbył. Alicja Szemplińska po pojawieniu się nieoficjalnych informacji powiedziała, że będzie kibicować Rafałowi Brzozowskiemu:

Na pewno trzymałabym kciuki za każdego kandydata. Jeśli to będzie Rafał Brzozowski, będę mu kibicować i mam nadzieję, że zajmie jak najwyższe miejsce – mówiła dla jastrzabpost.pl. Niedługo po tym przyznała, że jest jej przykro, jednak dziękuje fanom za wsparcie.

Oczywiście jest mi przykro, bo jednak to była ta szansa, którą dostałam w tamtym roku. Wiele państw zdecydowało się na tych samych kandydatów. Ale ja przede wszystkim jestem wdzięczna moim wszystkim fanom, którzy mnie tak czynnie wspierają – powiedział dla tego samego portalu.

Będziecie kibicować Rafałowi Brzozowskiemu?

Zobacz zdjęcia:

Rafał Brzozowski

Rafał Brzozowski będzie reprezentować Polskę na Eurowizji w Rotterdamie.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez ALICJA (@aliciaszemplinska)

Początkowo wydawało się, że Polskę reprezentować będzie Alicja Szemplińska, jednak sprawy potoczyły się inaczej. Brzozowski twierdzi, że przed nią jeszcze cała kariera i będzie miała taką szansę.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: se.pl