Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Pytanie na śniadanie: Pokazano metody na leczenie i zapobieganie raka? Oburzony ekspert komentuje: „Szamaństwo”
Adrianna Boryń
Adrianna Boryń 31.03.2021 15:34

Pytanie na śniadanie: Pokazano metody na leczenie i zapobieganie raka? Oburzony ekspert komentuje: „Szamaństwo”

Pytanie na śniadanie
Kadr z programu „Pytanie na śniadanie”

Widzowie telewizji TVP byli świadkami zdumiewających scen w programie „Pytanie na śniadanie”. W jednym z odcinków gościem śniadaniówki była Katarzyna Anna Mołas – terapeutka, a także masażystka, która wypowiadała się o niekonwencjonalnych metodach leczenia, sugerując, że masaż piersi może zapobiegać nowotworowi. Prowadzącą wówczas była Izabella Krzan, która nie zareagowała na rady ekspertki.

Sytuacje, jakie miały miejsce w programie „Pytanie na śniadanie” niejednokrotnie zaskoczyły widzów telewizji TVP. Tym jednak razem nie tylko widzowie byli szczerze zdziwieniu – zareagował również ekspert. Dr Maciej Jędrzejko w rozmowie z WP Kobieta powiedział, co sądzi na temat rad kobiety.

Niecodzienna sytuacja w programie „Pytanie na śniadanie”

W jednym z odcinków programu „Pytanie na śniadanie” miała miejsce niecodzienna scena. Prowadząca program Izabella Krzan odbyła rozmowę z Katarzyną Anna Mołas na temat masażu i jego wpływu na nasz organizm.

Ekspertka sugerowała, że masaż okolic piersi może zapobiec powstawaniu nowotworów:

-Masaż piersi może uchronić nas od nowotworów, a wykonywanie codziennie po 360 obrotów nad brodawkami zapewni skuteczną antykoncepcjępowiedziała na antenie pani Katarzyna Anna Mołas.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Doktor Maciej Jędrzejko w rozmowie z WP Kobieta odniósł się do słów pani Katarzyny. Jego zdaniem, wypowiedź kobiety może przynieść więcej szkód, niż pożytku.

Ekspert komentuje rady ekspertki z PnŚ

Doktor Maciej Jędrzejko odniósł się do rad prezentowanych na antenie telewizji TVP. Mężczyzna nie krył swojego oburzenia i krytycznego nastawienia w odniesieniu do informacji, które padły w programie na żywo.

Głaskanie skóry wokół piersi jako metoda leczenia i zapobiegania rakowi piersi i jajnika? To skandaliczny przekaz, który nie ma nic wspólnego z medycyną i niesie ze sobą zagrożenie zaniedbania bardzo poważnych i trudnych do leczenia chorób onkologicznych – tłumaczył dr Maciej Jędrzejko.

To nie fizjoterapia, to zwykłe szamaństwo. Przepraszam, ale od „miziania piersi” czy brzucha z całą pewnością nie znikną guzy nowotworowe. Wiele kobiet może wziąć sugestie przekazane w programie zbyt serio, a to już jest medyczna herezja – podsumował doktor.

Techniki masażu nie są oczywiście złą praktyką, jednak trzeba pamiętać, że nie mogą być alternatywą leczenia. Wszelkie metody warto zawsze skonsultować z lekarzem.

Zobacz zdjęcie:

Pytanie na śniadanie

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: wp.kobieta.pl