Lifestyle.Lelum.pl > Programy > „Pytanie na śniadanie”: Gościni zaczęła pouczać Nowakowską i Wolnego. Popełnili mnóstwo gaf, których trzeba unikać w domu
Martyna Pałka
Martyna Pałka 11.04.2022 16:05

„Pytanie na śniadanie”: Gościni zaczęła pouczać Nowakowską i Wolnego. Popełnili mnóstwo gaf, których trzeba unikać w domu

Pytanie na Śniadanie
fot. kadr z programu „Pytanie na Śniadanie”

W jednym z ostatnich wydań programu „Pytanie na Śniadanie” poruszono kwestię etykiety przy wielkanocnym stole. Ekspertka zaczęła pouczać prowadzących, którzy popełnili mnóstwo błędów. Czego unikać podczas wspólnego jedzenia?

Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. Jest to więc idealny moment, aby przypomnieć sobie, jak zachowywać się przy stole w obecności gości. Ekspertka pokazała prowadzącym śniadaniówkę, jak powinno się kulturalnie jeść.

„Pytanie na Śniadanie”: Ekspertka uczy prowadzących dobrych manier

W związku ze zbliżającymi się świętami wielu z nas przygotowuje się na przyjęcie gości lub odwiedziny u bliskich. Podczas tak ważnego wydarzenia jak śniadanie wielkanocne warto przypomnieć sobie podstawowe zasady dobrego wychowania i zachowania się przy stole w obecności zaproszonych osób. Z pomocą przychodzą prowadzący program „Pytanie na Śniadanie”, którzy porozmawiali na ten temat z ekspertką.

Gościną wydania programu śniadaniowego była trener etykiety Aleksandra Pakuła, która pouczyła prowadzących, jak należy zachowywać się przy gościach. Ekspertka, siedząc wspólnie z Idą Nowakowską i Tomaszem Wolnym przy stole, tłumaczyła im, czego należy się wystrzegać. Nie warto na przykład nakładać komuś jedzenia własnymi sztućcami. Niekulturalne jest również odmawianie posiłku lub zbyt wczesne odejście od stołu.

Jednak zasada, która najbardziej zdziwiła prowadzących program „Pytanie na Śniadanie” to fakt, że nie warto rozpoczynać spożywania posiłku od wypowiedzenia słów „Smacznego!”. Ida Nowakowska i Tomasz Wolny nie kryli zdumienia słowami ekspertki.

– Pani domu na pewno przygotowała idealne danie. Nie ma potrzeby mówić smacznego. Oczywiście, jeśli w naszym domu jest taki zwyczaj, to najważniejsze, żebyśmy wszyscy czuli się dobrze przy stole, więc mówimy i odpowiadamy. Jednak jeśli chcemy bardzo elegancko wypaść, to nie ma takiej potrzeby. Sygnałem do rozpoczęcia posiłku jest rozpoczęcie jedzenia przez gospodarza — wyjaśniła Aleksandra Pakuła w śniadaniówce.

Ekspertka powiedziała także, że najważniejsza przy stole jest odpowiednia atmosfera i dlatego też powinno się unikać niektórych tematów, takich jak polityka czy planowanie dzieci. Gościni poruszyła też temat rozstawienia osób przy stole. Powinno się ustawiać kobietę naprzemiennie z mężczyzną. Kobieta poleciła również rozdzielenie małżeństw, tak aby miały one możliwość porozmawiania z innymi zaproszonymi.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Opczowska nie mogła zapanować nad emocjami w „Pytaniu na śniadanie”. Wszystko tłumaczy „adrenaliną i stresem”
  2. Małgorzata Tomaszewska pokazała swoją wielką miłość. Są razem dopiero kilka miesięcy
  3. Koroniewska na łóżku szpitalnym, obok klęczy Dowbor. Do sieci trafiło poruszające zdjęcie sprzed lat
Powiązane
Taniec z Gwiazdami
Wielki test wiedzy o “Tańcu z Gwiazdami”! Nawet wierni fani show będą mieli problemy