Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Przykry komunikat policji przed „Wszystkich Świętych” ws. cmentarzy
Karol Osiński
Karol Osiński 16.10.2021 10:34

Przykry komunikat policji przed „Wszystkich Świętych” ws. cmentarzy

cmentarz
cmentarz

Funkcjonariusze policji w Gdańsku informują o wzroście liczby kradzieży na tamtejszych cmentarzach. Wraz ze zbliżającym się Świętem Zmarłych sprawa robi się coraz poważniejsza, a takie przypadki zdarzają się w całej Polsce. Apelują o zachowanie ostrożności i uwagę na siebie oraz bliskich.

Liczba cmentarnych kieszonkowców jest coraz wyższa, dlatego należy pamiętać o pilnowaniu prywatnych rzeczy w czasie odwiedzin na grobach bliskich zmarłych.

Policja przestrzega przed złodziejami na cmentarzach

Już za dwa tygodnie Polacy ruszą na cmentarze z okazji Święta Zmarłych, zatem, jak co roku można spodziewać się znacznie wzmożonego ruchu zarówno na drogach, jak i nekropoliach. Należy zatem uważać na cmentarnych kieszonkowców, którzy już rozpoczęli polowania na swoje ofiary.

Osoby porządkujące groby niejednokrotnie odwracają swoją uwagę od tego co się dzieje wokół nich. Tracą z oczu swoje cenne rzeczy. M.in. torby, torebki, w których znajdują się portfele, pieniądze, dokumenty, klucze do mieszkania czy telefony. Nietrudno można sobie wyobrazić co może zrobić złodziej, który będzie miał klucze i adres do naszego mieszkania. I czas, bo niejednokrotnie osoby pokonują spory dystans, aby dojechać w miejsce cmentarza – powiedział dla Polsat News asp. sztab. Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Mieszkańcy stolicy Pomorza niejednokrotnie dostrzegali na cmentarzach osoby, które wypatrują rzeczy osobistych, pozostawianych bez opieki w trakcie porządkowania grobów bliskich zmarłych przez ich potencjalne ofiary. Wystarczy, że kobieta położy torebkę na ławeczce, a złodzieje nie mają skrupułów, by ją zabrać lub okraść.

W celu zniwelowania przypadków kradzieży na cmentarzach policjanci rozpoczęli wzmożone kontrole. Można dostrzec patrole, stojące przy bramach nekropolii i rozdających ulotki. Ich głównym zadaniem jest dbałość o bezpieczeństwo i łapanie cmentarnych złodziei.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

1. Nie żyje polski sportowiec. 41-latek był legendą w swoim zespole
2. Z zagranicy przyszła paczka. Adresatem Jacek Jaworek
3. Na zdjęciu ukryta jest panda. Tylko 5% osób jest w stanie odnaleźć zwierzę

Źródło: polsatnews.pl

Tagi: cmentarz
Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania