Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Przykre wieści o Adamie Ferencym. "Byłeś na tamtym świecie". Rodzina drży o aktora
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 19.11.2023 20:20

Przykre wieści o Adamie Ferencym. "Byłeś na tamtym świecie". Rodzina drży o aktora

Adam Ferency
Przykre wieści o Adamie Ferencym. Fot. KAPiF

Adam Ferency jest uwielbianym polskim aktorem, który od lat wciela się w role największych gangsterów i czarnych charakterów. Mimo odniesienia wielkiego sukcesu na polskiej scenie artystycznej, w jego życiu prywatnym nie zawsze było kolorowo. W najnowszym wywiadzie wyznał, że zmaga się z przykrą chorobą. Rodzina bardzo się o niego martwi.

Co się dzieje z Adamem Ferencym?

Adama Ferencego większość fanów utożsamia z aktorskim sukcesem, który odniósł. Lista produkcji, w których wstąpił, obejmuje dziesiątki pozycji, dzięki czemu jego nazwisko jest kojarzone w całej Polsce. Niestety powodzenie w życiu zawodowym artysty nie pokrywa się z jego życiem prywatnym. Przed laty bardzo głośno było o aferze, jaką wywołała zdrada aktora. Ferency wdał się w romans z młodszą o 30 lat Patrycją Soliman, w wyniku czego przyszła na świat jego nieślubna córka. Żona, Małgorzata Dziewulska, z którą doczekał się dwójki dzieci, wybaczyła mu, jednak nie był to koniec przykrych doświadczeń, z którymi musiała zmierzyć się rodzina. Kilka lat temu aktor doświadczył podczas snu zawału serca, którego pierwsze objawy zignorował. Jego bliscy nie posiadali się wówczas z radości, że lekarzom udało się go uratować.

- Byłeś na tamtym świecie, uratował cię doktor Zając - powiedziała do aktora jego żona, która była przy nim, gdy obudził się w szpitalnym łóżku.

To nie koniec przykrych wieści o aktorze. W najnowszym wywiadzie wyznał, z jak trudną chorobą przyszło mu się zmierzyć. Rodzina bardzo martwi się o jego zdrowie.

O tym skandalu trąbił cały kraj. To z nią Adam Ferency zdradził żonę. Bogini polskiego kina została sama z jego dzieckiem 17 lat temu TVN wyemitował serial „Niania”. Tamara Arciuch miała z nim wielki problem

Adam Ferency zmaga się uzależnieniem

2 lata temu media rozpisywały się o skandalu z udziałem Adama Ferencego. Artysta wziął udział w spotkaniu z fanami w Świdnickim Ośrodku Kultury. Był wówczas pod wpływem alkoholu, co nie uszło uwadze zgromadzonych. 

Ja chcę opowiadać o sobie, tylko trochę się wstydzę. Jestem bardzo smutnym facetem i uważam, że życie jest złe, a ludzie są okropni. Nie wierzę w Boga, myślę więc sobie, jak tu żyć… – bełkotał ze sceny.

To właśnie podczas tamtej sytuacji świat dowiedział się o jego uzależnieniu. Okazuje się, że aktor starał się “leczyć” nieśmiałość procentami. Odbiło się to na jego zdrowiu i karierze. Ostatecznie tamto spotkanie w Świdnicy organizatorzy musieli przedwcześnie zakończyć z uwagi na jego niedyspozycję. Aktor ciężko wspomina tamte chwile:

Dla mnie to się skończyło, kiedy odebrałem samochód ze Świdnicy, zostawiłem go tam, bo z oczywistych powodów nie byłem w stanie prowadzić. To okropne, co zrobiłem. Na pewno część osób myślała, że z Ferencym będą problemy, że przyjedzie na plan pijany, spóźniony, że nie nauczy się tekstu. Mówię do lustra: jestem alkoholikiem, który w wieku 72 lat ciągle pracuje – mówił w rozmowie z Onetem. 

ZOBACZ TEŻ: Smutna informacja. Po 13 latach koniec małżeństwa aktorskiej pary

Rodzina drży o zdrowie Adama Ferencego

Adam Ferency wyznał, że problem z alkoholem ma od lat. Obecnie usiłuje zapomnieć o incydencie w Świdnicy.

Całe życie piłem. Jakbym strasznie przejął się tą Świdnicą, to wpadłbym w rozpacz i zapił się na śmierć. Nie ścięło mnie. Cały czas prowadzę walkę ze sobą, z sukcesami – tłumaczy gwiazdor.

Dodaje również, że jego walka z nałogiem dalej trwa. Artysta wziął sobie jednak do serca niepokój rodziny, która troszczy się o jego zdrowie. Jego bliscy martwią się, by choroba alkoholowa nie pociągnęła go na samo dno. On również tego nie chce:

Oczywiście, że mam wygodniej, niż gdybym cierpiał samotnie i nie było do kogo gęby otworzyć. Dzięki robocie i rodzinie łatwiej radzę sobie z moim alkoholizmem. Wiem, że nie mogę się zagubić w alkoholu. Mogę mieć taki epizod, jak w Świdnicy, ale muszę potem stanąć przed rodziną, która się martwi, żebym nie zdechł przez ten alkohol. Nie chcę zdechnąć z powodu alkoholizmu – powiedział Ferency.

Projekt bez nazwy - 2023-11-19T200818.764.png
Adam Ferency. Fot. KAPiF
Projekt bez nazwy - 2023-11-19T200804.178.png
Adam Ferency. Fot. KAPiF

źródło: onet.pl

Tagi: wywiad aktor
Powiązane
Dopasuj polskie gwiazdy do ich zdjęć z dzieciństwa
Polskie gwiazdy w dzieciństwie. Rozpoznasz, chociaż trzy osoby? To gra dla prawdziwych mistrzów
Adaś z „Niani” ma już 28 lat. Jak dziś wygląda i co robi Roger Karwiński? Można się zdziwić
Niania, Agnieszka Dygant
Kadr z: „Niania”, TVN, 2005
Sławę przyniósł mu sitcom „Niania”, gdzie wcielił się w Adasia Skalskiego. Łobuzerski uśmiech połączony z przezabawnymi tekstami i niepowtarzalną mimiką sprawiły, że Roger Karwiński w mgnieniu oka podbił serca widzów. Dziś aż trudno go poznać. Wiemy, jak potoczyły się losy podopiecznego Frani Maj. Roger Karwiński miał 11 lat, kiedy otrzymał rolę Adasia Skalskiego. Już wcześniej zaczął zdobywać doświadczenie sceniczne, występując m.in. w kultowym „Od przedszkola do Opola”, a sceniczny debiut „zaliczył” w 2005 roku, na deskach Teatru Dzieci Zagłębia, grając główną rolę w spektaklu „Książę i żebrak”. Już rok później otrzymał angaż, a niedługo potem pojawił się w jednym z najpopularniejszych sitcomów, u boku takich sław, jak Adam Ferency, Tamara Arciuch, Tomasz Kot i Agnieszka Dygant.
Czytaj dalej
Posłanka Aleksandra Gajewska przyszła do pracy z dzieckiem, mówi o niej cała Polska. Jej ojczymem jest znany z TVP aktor
Aleksandra Gajewska, ojciec mateusz obsada
Aleksandra Gajewska, ojciec mateusz obsada
Aleksandra Gajewska w ostatnich wyborach po raz drugi została posłanką. Reprezentantka Koalicji Obywatelskiej na swoje pierwsze posiedzenie Sejmu przyszła z 4-letnim synkiem, co wywołało mieszane reakcje wśród internautów. To nie koniec zaskakujących informacji na jej temat. Mało kto wiedział, który znany z TVP aktor jest ojczymem polityczki!
Czytaj dalej