Lifestyle.Lelum.pl > Programy > 17 lat temu TVN wyemitował serial „Niania”. Tamara Arciuch miała z nim wielki problem
Adrianna Boryń
Adrianna Boryń 11.09.2022 21:43

17 lat temu TVN wyemitował serial „Niania”. Tamara Arciuch miała z nim wielki problem

Niania
Kadr z serialu „Niania”

10 września 2005 roku TVN wyemitował pierwszy odcinek słynnego serialu „Niania” z Agnieszką Dygant w roli głównej. Od tego czasu minęło już 17 lat, a mimo to serial wciąż wywołuje uśmiech na twarzy i przywołuje miłe wspomnienia wśród jego wiernych fanów. Na ekranie oprócz Dygant pojawiali się między innymi Tomasz Kot, Adam Ferency czy Tamara Arciuch. Ostatnia z wymienionych miała niegdyś problem z serialem. O co chodzi? 

W 2021 roku Tamara Arciuch w wywiadzie z dziennikarzem Faktu ujawniła, że zaraz po emisji pierwszych odcinków „Niani” nie była zadowolona z tego, co widziała na ekranie. „Nie miałam dystansu do tego” – wyjaśniła.

W 2005 TVN wyemitował 1. odcinek serialu „Niania”

„Niania” była jedną z najchętniej oglądanych produkcji TVN, serial w każdą sobotę ściągał przed telewizory tysiące Polaków, którzy z zapartym tchem śledzili losy Skalskich i ich zwariowanej niani. Obsadę zasilała cała plejada gwiazd: Agnieszka Dygant, Tomasz Kot, Adam Ferency, Elżbieta Jarosik czy wspomniana już Tamara Arciuch, która wcielała się w rolę wspólniczki Maksymiliana Skalskiego – Karoliny Łapińskiej.

W „Niani” Karolina jest szaleńczo zakochana w Maksie, jednak on jest zupełnie obojętny na jej zaloty, jakby ich nie zauważał. Sympatią nie darzy jej również sama niania-Frania i to z wzajemnością. Łapińska na każdym kroku dawała wyraz swojemu niezadowoleniu i zachowywała się lekceważąco wobec panny Maj.

Mimo tego, że postać Karoliny Łapińskiej była niezwykle ciekawa, jej odtwórczyni miała sobie wiele do zarzucenia. Tamara Arciuch w jednym z wywiadów dla tabloidu Fakt powiedziała, że oglądając odcinki „Niani” nie była zadowolona ze swojej gry aktorskiej.

Niania. Tamara Arciuch nie była z siebie „dumna”

Odtwórczyni roli Karoliny Łapińskiej – Tamara Arciuch – nie była początkowo zadowolona z tego, jak zagrała w produkcji TVN. Aktorka wspominała, że oglądając wyemitowane odcinki, ciągle doszukiwała się w sobie błędów i niedociągnięć.

– Pamiętam, jak oglądałam to tak na świeżo, to nie miałam dystansu do tego. Doszukiwałam się błędów w swojej grze aktorskiej. A teraz widzę, jak ważny to był serial dla innych – wyznała Arciuch.

Aktorka przyznała, że wówczas nie miała do tego dystansu, z czasem jednak bardziej „zaprzyjaźniła się” z Karoliną Łapińską i przychylniej spojrzała na jej postać. Mimo tego, że sama Tamara Arciuch nie do końca była z siebie zadowolona, wierni fani serialu z miejsca pokochali jej niezwykle charyzmatyczną i zabawną postać.

Wspólniczka Maksa rozbawiała widzów trafionymi w punkt tekstami, które często padały podczas komicznych rozmów z dziećmi Skalskiego. Łapińska charakteryzowała się sarkastycznym poczuciem humoru, który był najbardziej widoczny podczas konfrontacji z Franią Maj czy Konradem – kamerdynerem.

Ostatni odcinek serialu „Niania” wyemitowano 24 października 2009 roku. Niestety, produkcja TVN nie przewiduje jego kontynuacji, a szkoda.

Zobacz zdjęcia:

Roger Karwiński
serial niania
  1. Agnieszka Dygant powiększyła usta? Aktorka zaprzecza, jakoby jej przemiana była wynikiem zabiegu
  2. Dostali nowy dom, ale tym razem zapadła jeszcze jedna decyzja. Katarzyna Dowbor poinformowała o diagnozie lekarza
  3. Marek Piekarczyk przesadził? Steczkowska wyznała, że go kocha, chwilę później wbił jej szpilę. „Jak możesz tak mówić?”

Źródło: Fakt

 

 

 

 

 

Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania