Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Przykre realia życia Leonarda Pietraszaka. Prosi syna o wybaczenie
Kamil Olek
Kamil Olek 13.03.2022 20:15

Przykre realia życia Leonarda Pietraszaka. Prosi syna o wybaczenie

Leonard Pietraszak
fot. Andrzej Iwanczuk / Reporter / East News

85-letni Leonard Pietraszak uchodzi za jednego z najwybitniejszych polskich aktorów. Na scenie debiutował jeszcze w 1959 roku, od tamtej pory zagrał zaś w dziesiątkach kultowych produkcji. Prywatne życie artysty nie było jednak usłane różami, od wielu lat nie ma bowiem dobrego kontaktu z jedynym synem.

Leonard Pietraszak o synu. „Ciężko mi z tym”

Artysta od lat jest mężem aktorki Wandy Majerówny. Przed poznaniem ukochanej był jednak związany z Hanną, z którą doczekał się jednego dziecka – Mikołaja. Pierwsze małżeństwo Pietraszaka szybko zakończyła się jednak z rozwodem, co wyjątkowo negatywnie wpłynęło na jego relacje z synem.

W jednej z rozmów aktor przyznał, że decyzja o ślubie z młodą malarką była nieprzemyślana (pobrali się bowiem po miesiącu znajomości), małżonkowie bardzo szybko zaczęli się bowiem od siebie oddalać. Wkrótce rozpoczął zaś nowy związek.

Mikołaj nigdy nie zaakceptował jednak nowej żony ojca. 57-letni dziś mężczyzna nie zaprosił macochy na ślub, a także nigdy nie odwiedził Pietraszaka w domu.

Artysta odniósł się do skomplikowanej relacji z synem w rozmowie z „Na Żywo”.

Ciąży mi ten brak więzi. Nie daje mi to spokoju. Ciężko mi z tym. Czekam na kontakt ze strony mojego syna, bo sam wielokrotnie wyciągałem rękę, prosiłem, ale bezskutecznie. Kiedyś myślałem, że jego niechęć do mnie minie, ale ona nie ustępuje – wyznał.

Dodał jednocześnie, że zdaje sobie sprawę ze swoich zaniedbań oraz faktu, że zabrakło go w życiu syna. Wyjaśnił jednocześnie, że miał nadzieję, że z biegiem lat rodzinne stosunki ulegną polepszeniu. Tak się jednak nie stało.

– Byłem przekonany, że kiedy dorośnie, zrozumie pewne rzeczy i nasze relacje będą wyglądały inaczej. Czy wydarzy się to przed moją śmiercią? – dopytywał.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Pieczka podczas wywiadu nagle zwrócił się do zmarłej żony. Po jego słowach dziennikarka zamilkła
  2. Dawid Kwiatkowski popłakał się na scenie i uciekł. Nigdy nie zapomni o tym występie
  3. Cezary Pazura pokazał syna. Internauci nie mogli uwierzyć własnym oczom. „Mały Czaruś”