Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Przepowiednia Veronici Lueken. Wiele lat temu powiedziała o tym, co stanie się w Polsce
Adrianna Boryń
Adrianna Boryń 19.06.2021 00:11

Przepowiednia Veronici Lueken. Wiele lat temu powiedziała o tym, co stanie się w Polsce

przepowiednia
fot. unsplash.com/Cristian Newman (zdjęcie poglądowe)

Veronica Lueken była katolicką mistyczką, żyjącą w latach 1923-1995. Mieszkanka Nowego Jorku twierdziła, że doznawała objawień Najświętszej Marii Panny oraz innych świętych. Miała też wiele przepowiedni, jedna z nich dotyczyła Polski.

Veronica Lueken zyskała sławę dzięki swym nadzwyczajnym zdolnościom. Kobieta dzieliła się z innymi swoimi przepowiedniami na temat przyszłości.

Veronica Lueken i jej nadzwyczajne zdolności

Veronica Lueken urodziła się 12 lipca 1923 roku w Nowym Jorku, a dokładniej w dzielnicy Queens. Kilkadziesiąt pierwszych lat swojego życia nie wykazywała nadzwyczajnych zdolności czy paranormalnych talentów. Wszystko się zaczęło w latach 70′ kiedy to doznawała objawień Najświętszej Marii Panny oraz innych świętych.

Pierwsze nadzwyczajne doświadczenie Veronici miało miejsce w roku 1968, kiedy modliła się za umierającego wówczas Roberta Kennedy’ego. Pogrążona w modlitwie nagle ujrzała św. Teresę z Lisieux.

Następnie Lueken doświadczyła objawień Matki Bożej. Widziała także wielu innych świętych między innymi: św. Józefa, św. Pawła, św. Jana Ewangelistę, św. Tomasza z Akwinu czy św. Roberta Bellarmin.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Oprócz objawień Veronica miała także wizje dotyczące przyszłości. Jej przepowiednie nawiązywały do losów Europy w tym także Polski. W późniejszych latach objawienia mistyczki były nagrywane.

Dzieląc się swoimi przepowiedniami Lueken mówiła, że może dojść do upadku Kościoła rzymskokatolickiego, z winy duchownych i ich niewłaściwego postępowania. Jednocześnie głosiła, iż modlitwa jest skuteczną bronią do walki z wszelkim złem.

Veronica miała również objawienie dotyczące naszego kraju. Mistyczka twierdziła, iż widzi Rosjan, którzy stoją na granicy Polski:

– Pan Jezus powiedział, że tym krajem jest Polska. Rosjanie wejdą do Polski i zajmą ją. I po tym wszystkim powiedział mi, że ci ludzie otoczą też inny kraj. Widziałam ten kraj – to była Italia. Rosja uderzy na Włochy, ale gdy tam wkroczy, to wtedy ciemności okryją ziemię – wyznała niegdyś Veronica.

Veronica jednak każdorazowo zaznaczała, że jej przepowiednie nie są pewne i wcale nie muszą się spełnić. Mistyczka zmarła 3 sierpnia 1995 roku w szpitalu, mają 72 lata.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum

Źródło: wikipedia.org, onet.pl

Powiązane
Helena Englert; Maciej Kurzajewski i Katarzyna Cichopek
Jak dobrze znasz rodziny gwiazd? Quiz tylko dla prawdziwych fanów