Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nie żyje słynny polski projektant, niedawno błagał o pomoc. ”Dziś o 8 rano odszedł”
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 12.12.2020 13:33

Nie żyje słynny polski projektant, niedawno błagał o pomoc. ”Dziś o 8 rano odszedł”

Tim Feerick
fot. Lelum

Ulubiony projektant polskich gwiazd Piotr Krajewski nie żyje. Jeszcze dwa miesiące temu apelował o pomoc. Zmagał się z chorobą nowotworową. Te smutne doniesienia za pośrednictwem Instagrama przekazała jego była żona Ewa. Dziś o 8 rano, po kilku miesiącach walki z chorobą nowotworową, odszedł — napisała.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Który słynny projektant i ulubieniec polskich gwiazd nie żyje
  • Jaka była przyczyna jego śmierci
  • Z jakimi gwiazdami współpracował zmarły artysta
  • Kim był Piotr Krajewski

Dzień, w którym mogłam powiedzieć Tobie „tak”, był najpiękniejszym dniem w moim życiu wspominała.

Nie żyje projektant Piotr Krajewski

Piotr Krajewski był polskim malarzem, projektantem i artystą zajmującym się głównie sztuką współczesną. W swojej karierze współpracował z wieloma polskimi gwiazdami m.in. Anną Samusionek, Edytą Herbuś czy Isis Gee.

O Krajewskim znowu zrobiło się głośno w październiku zeszłego roku, jednak niestety nie z powodu jego twórczości. Dowiedziano się o jego złym stanie zdrowia. Jeszcze wcześniej, w lipcu 2019 roku został napadnięty.

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia w 2019 roku projektant usłyszał straszną diagnozę — wykryto u niego raka płuc drobnokomórkowego IV stopnia. Jedynym ratunkiem było kosztowne leczenie.

Jego była żona Ewa ruszyła ze zbiórką pieniędzy i każdego, kogo tylko mogła, prosiła o pomoc. Pomimo tego, że para rozwiodła się po 15 latach życia, nadal żyła ze sobą w wielkiej przyjaźni.

Niestety projektant zmarł w sobotę, 12 grudnia rano, o czym poinformowała za pośrednictwem konta na Instagramie, jego była małżonka Ewa. Kobieta opublikowała wpis, w którym we wzruszających słowach wspomina zmarłego.

Zamieszkałeś w moim sercu i już na zawsze w nim pozostaniesz. Dziękuję za wszystkie lata spędzone razem. To, co przeżyliśmy, co czuliśmy, to tylko My wiemy. Wiele pięknych chwil i ważnych wydarzeń, wzruszeń, przeżyć, jak i spełnionych marzeń. To była niezapomniana podróż życia — napisała.

Projektanta pożegnała też m.in. Aleksandra Szwed. Ona również dodała wpis w mediach społecznościowych, w których informuje o śmierci przyjaciela.

Kim był Piotr Krajewski?

Piotr Krajewski był projektantem, kuratorem i autorem zajmującym się sztuką współczesną, elektroniczną, medialną, interaktywną i problematyką nowych mediów. Urodził się w 1956 roku we Wrocławiu.

Był absolwentem kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim, głównym kuratorem Centrum Sztuki WRO oraz wykładowcą Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, oraz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Od początku lat 90. ubiegłego wieku Piotr Krajewski zrealizował wiele wystaw nie tylko w Polsce, lecz także za granicą. Jego sztukę można było podziwiać m.in. w ZKM (Zentrum für Kunst und Medientechnologie w Karlsruhe) w Berlinie, Kunsthalle w Wiedniu, Kunsthall Aarhus w Danii, Muzeum Narodowym we Wrocławiu czy Bunkrze Sztuki w Krakowie.

Rodzinie i bliskim pragniemy złożyć najserdeczniejsze wyrazy współczucia. Niestety to niejedyna smutna wiadomość, o której dzisiaj informowaliśmy.

Zobacz zdjęcie:

projektant

Nie żyje Piotr Krajewski. O śmierci poinformowała była żona.

Zobacz także na naszych serwisach:

Źródła: instagram.com, culture.pl