Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Poznaliśmy zaskakującego zwycięzcę Eurowizji
Karol Zaborowski
Karol Zaborowski 23.05.2021 10:11

Poznaliśmy zaskakującego zwycięzcę Eurowizji

Biedronka
fot. Lelum

Wyniki Eurowizji, które ogłoszono w nocy, wywołały niemałe poruszenie w sieci. Widząc, kto wygrał konkurs, wielu internautów okazało swoje niezadowolenie.

Wyniki Eurowizji zależą zarówno od głosów oddanych przez jury, jak i od tych oddanych przez samych widzów. Warto wspomnieć, że osoby mieszkające w danym kraju, nie mogą głosować na swojego reprezentanta. Jeżeli SMS z takim głosem zostanie wysłany, to nie będzie on brany pod uwagę, jednak jego cena cały czas jest taka sama.

Taki sposób głosowania sprawia, że często zwycięża muzyk, którego piosenka wcale nie musi być najlepiej wykonana, ale po prostu przypadnie do gustu większej liczbie oglądających. Chociaż patrząc na głosy internautów ciężko odnieść wrażenie, że tegoroczni zwycięzcy faktycznie porwali polską publiczność.

Wyniki Eurowizji 2021

Oczywiście Polacy nie są jedynymi osobami biorącymi udział w głosowaniu, jednak trzeba przyznać, że zespół Maneskin z Włoch, który wygrał Eurowizję mocno odbiega od większości piosenek prezentowanych podczas konkursu. Nie chodzi tu bynajmniej o sam poziom utworu, a jego charakter.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Wszystko dlatego, że tegoroczni zwycięzcy postawili na dosyć mocne rockowe brzmienie, które bądźmy szczerzy, zazwyczaj trafia do mniejszej ilości słuchaczy niż np. piosenki typowo popowe. Podobna sytuacja miała miejsce w 2015 roku, kiedy to Eurowizję zwyciężył zespół Lordi.

I choć to, czy dana piosenka podoba nam się, czy też nie jest kwestią niezwykle indywidualną, bo przecież każdy ma swój gust, to bez wątpienia nie można zespołowi Maneskin odmówić rozmachu jeżeli chodzi o ich występ.

Jednak w internecie pojawiło się wiele nieprzychylnych komentarzy. Wielu internautów wprost pisze, że była to ich zdaniem jedna z najgorszych piosenek, która mimo wszystko i tak wygrała.

Tragedia. Ta cała Eurowizja to jedno wielkie kłamstwo. Najbrzydsza piosenka, jaką słyszałam, a było tyle ładnych piosenek. Żenada. To była piosenka, która najbardziej mi się nie podobała, a mimo wszystko wygrała – pisze jedna z internautek.

Oczywiście wyniki Eurowizji już od wielu lat budzą ogromne kontrowersje i praktycznie za każdym razem pojawiają się osoby twierdzące, że dany reprezentant nie powinien wygrać. Możliwe, że tego typu komentarze nie pojawią się, dopiero kiedy to nasz muzyk zwycięży w konkursie.

Zobacz artykuły polecane przez Redakcję Lelum:

Źródło: radiozet.pl

Powiązane
Eurowizja Marcin Mroziński
Kto w poprzednich latach reprezentował Polskę na Eurowizji?