Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Poznajecie ten dom? Fani serialu "Ranczo" dobrze go znają, niestety, już nigdy go nie zobaczą
Marcin Gałązka
Marcin Gałązka 21.04.2023 18:07

Poznajecie ten dom? Fani serialu "Ranczo" dobrze go znają, niestety, już nigdy go nie zobaczą

Dom z "Rancza"
fot. kadr z serialu Ranczo

Serial “Ranczo” to kultowa pozycja TVP. Był emitowany przez 10 lat, począwszy od 2006 roku. Fani produkcji na pewno pamiętają babkę zielarkę i niezapomniane sceny, które były kręcone w jej domu. Niestety budynku więcej już nie zobaczymy.

Dom leżał na skraju miejscowości Jeruzal. Według relacji internautów od jakiegoś czasu w miejscu, gdzie się znajdował, nie ma nic. Został on zburzony.

Dom babki zielarki z serialu "Ranczo" został zburzony

Początkowo napływały informacje, że budynek znajduje się w bardzo kiepskim stanie. Poinformował o tym jeden z kanałów na Youtube specjalizujący się w eksplorowaniu opuszczonych budynków, tzw. “urbexach”.

Na ich filmie można było zobaczyć, że okna w chatce zostały wybite, a ściany mocno zniszczone. W środku znajdowało się mnóstwo śmieci. Można domniemywać, że opuszczony budynek był miejscem spotkań towarzyskich lokalnej młodzieży. Niestety budynku już nie ma.

"Chłopaki do wzięcia": Widzów poniosło, gdy zobaczyli, jak wygląda Karina. Posypały się komentarze

Urbex w domu babki zielarki z "Rancza"

Według mieszkańców Jeruzala domu bardzo długo nikt nie odwiedzał i nie był on sprzątany. Rzeczywiście ma to odzwierciedlenie w materiale, jaki opublikował kanał “Urban Explorers”.

Mężczyzna, który udał się na miejsce, od początku zauważył, że wokół domu jest ponura atmosfera. Stał on w samym środku lasu, więc próżno było szukać budynków sąsiedzkich. Osoby wykonujące urbex nie kryły rozgoryczenia tym, w jakim stanie zastali kultowy dom.

Obraz domu babki zielarki w serialu "Ranczo" różnił się od tego rzeczywistego

Wewnątrz domu nie było mebli, ani żadnych sprzętów. Zupełnie inaczej przedstawiony był on w serialu “Ranczo”. Przed wejściem ustawiona była ławka, stół oraz palenisko, na którym babka zielarka dokonywała swoich obrzędów.

W środku w serialu ukazane były pokój dzienny oraz korytarz. Los budynku jest smutny, wielu turystów zjeżdżało do samej wsi Jeruzal, aby przejść drogę śladami serialu. Niestety teraz nie będzie można zobaczyć już domu babki zielarki.

Źródło: teleshow.wp.pl

Tagi: Ranczo
Powiązane
”13 posterunek”
Jak dobrze znasz serial "13 posterunek"?