Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Pożegnanie aktorów ”Barw szczęścia”. W serialu zobaczymy trzech zmarłych artystów
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 27.10.2021 19:22

Pożegnanie aktorów ”Barw szczęścia”. W serialu zobaczymy trzech zmarłych artystów

tvp
screen/ youtube,com/ TREMOLOTREMENS

„Barwy szczęścia” to jeden z najpopularniejszych seriali Telewizji Polskiej. Jego wielbiciele mieli w tym roku wiele powodów do smutku – w 2021 roku zmarło aż trzech aktorów: Jan Pęczek, Paweł Nowisz i Krzysztof Kiersznowski. TVP2, aby uczcić ich pamięć, wyemituje dziś specjalny, jubileuszowy odcinek.

Dwóch zmarłych w tym roku aktorów, Krzysztof Kiersznowski, wcielający się w postać Stefana Górki, oraz Jan Pęczek, grający Zenona Grzelaka, było w „Barwach Szczęścia” od samego początku – od 2007 roku.

Niewiele krócej występował wraz z nimi Paweł Nowisz, czyli serialowy Fryderyk Struzik – jego postać pojawiała się w latach 2010-2017 i 2019-2021.

„Barwy szczęścia”: TVP 2 wyemituje jubileuszowy odcinek na cześć zmarłych aktorów

Od 2007 roku TVP2 wyemitowało już 15 serii „Barw szczęścia”. Fani serialu zdążyli zżyć się i zapewne niemal zaprzyjaźnić z wieloma bohaterami. Śmierć aż trojga aktorów z ekipy w ciągu kilku miesięcy to prawdziwy cios.

Jan Pęczek zmarł 27 lipca w wieku 71 lat po długiej walce z rakiem szpiku kostnego. Całkiem niedawno, bo 15 października, odszedł Paweł Nowisz (w wieku 81 lat). Kilka dni później, bo 24 października, gruchnęła wieść o śmierci Krzysztofa Kiersznowskiego.

Przed widzami serialu emisja jubileuszowego, 2500. odcinka. Twórcy „Barw szczęścia” postanowili uczcić pamięć o zmarłych artystach. W specjalnym odcinku widzowie po raz ostatni zobaczą całą trójkę aktorów razem na planie.

Co przydarzy się bohaterom „Barw szczęścia” w 2500. odcinku? Aby się dowiedzieć, włączcie TVP2 dzisiaj, 27 października, o godzinie 20:10.

Źródło: Wprost.pl, filmpolski.pl, filmweb.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Powiązane
Cezary Żak
Jak dobrze znasz seriale TVP? Tylko najlepsi poradzą sobie z quizem