Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Powrót uczniów do szkół. Pojawiło się rozporządzenie
Marta Kulik
Marta Kulik 30.04.2021 22:16

Powrót uczniów do szkół. Pojawiło się rozporządzenie

uczniowie
fot. unsplash.com/Taylor Wilcox

Kilka dni temu premier i minister zdrowia ogłosili harmonogram luzowania obostrzeń. Zmiany dotkną też uczniów – już niebawem rozpocznie się stopniowy powrót do nauki stacjonarnej. W Dzienniku Ustaw właśnie opublikowano rozporządzenie.

Zgodnie z opublikowanym dziś rozporządzeniem od 4 maja uczniowie klas I–III szkół podstawowych w całym kraju powrócą do nauki stacjonarnej. Uczniowie klas IV–VIII i szkół ponadpodstawowych będą uczyć się hybrydowo od 17 maja.

Uczniowie wracają do szkół

Od 29 maja nauka stacjonarna będzie możliwa dla wszystkich uczniów. Nie wszyscy uczniowie są jednak zadowoleni z tej decyzji. W sieci pojawiła się petycja o odwołanie tej decyzji.

Każdy dzień nauki stacjonarnej jest na wagę złota, dużo lepszy niż kilka dni nauki zdalnej – mówił minister edukacji Przemysław Czarnek. Dodał, że zostanie wdrożony program pomocy psychologicznej.

Uczniowie najpierw wrócą do szkół hybrydowo, co oznacza że w placówkach może pojawić się do 50% uczniów.

Od 4 maja br. w ośrodkach rewalidacyjno-wychowawczych, tak jak do tej pory, będzie możliwość realizacji zajęć w bezpośrednim kontakcie dziecka lub ucznia z osobą prowadzącą te zajęcia, za zgodą rodziców dzieci i uczniów posiadających odpowiednio orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, orzeczenie o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych lub opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka – czytamy na gov.pl

Od dnia 3 maja 2021 r. do dnia 16 maja 2021 r. w ośrodkach rewalidacyjno wychowawczych dopuszcza się możliwość realizacji zajęć, w szczególności zajęć rewalidacyjnych, zajęć rewalidacyjno-wychowawczych oraz zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, za zgodą rodziców dzieci i uczniów posiadających odpowiednio orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, orzeczenie o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych lub opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Zajęcia mogą być realizowane w bezpośrednim kontakcie dziecka lub ucznia z osobą prowadzącą te zajęcia – czytamy w Dzienniku Ustaw.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Szkoły muszą być regularnie wietrzone, a w weekendy placówki powinny być dezynfekowane. Rozporządzenie wejdzie w życie 3 maja. O tym, jak zostaną podzieleni uczniowie, by dostosować się do nauki hybrydowej, decyduje dyrektor.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: polsatnews.pl

Tagi: uczniowie
Powiązane
Ranczo quiz
Mógłbyś zostać wójtem w Wilkowyjach? Test wiedzy o serialu "Ranczo"