Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Poważne ostrzeżenie IMGW przed wichurami dla prawie całej Polski
Karol Osiński
Karol Osiński 23.09.2021 16:29

Poważne ostrzeżenie IMGW przed wichurami dla prawie całej Polski

prognoza pogody
fot. ventusky.com

IMGW podało bardzo niepokojącą prognozę pogody. Jeszcze dziś do Polski dotrą zapowiadane od kilku dni bardzo silne wichury. W centralnej części kraju oraz na północy i wschodzie można spodziewać się obfitych opadów deszczu.

Polacy powinni zachować szczególną ostrożność. Dziś po południu w większości kraju można spodziewać się zdecydowanego pogorszenia pogody.

Prognoza pogody: IMGW wydało ostrzeżenia dla całego kraju

Synoptycy są zgodni, że w czwartek, 23 września Polacy mogą spodziewać się załamania pogody. Jeszcze w godzinach popołudniowych pojawią się bardzo silne wichury oraz opady deszczu, które będą przesuwać się od centralnej części Polski na południe oraz południowy wschód.

IMGW wydało ostrzeżenia drugiego stopnia dla powiatów: kamieńskiego, gryfickiego, kołobrzeskiego, koszalińskiego, sławieńskiego, słupskiego, lęborskiego, wejherowskiego, puckiego, a także miast Gdynia, Słupsk, Koszalin i Świnoujście.

Jak można przeczytać, alerty drugiego stopnia obowiązują od godziny 15:00 do 10:00 dnia następnego. Z kolei pierwszego stopnia zostały wydane w województwach zachodniopomorskim i pomorskim od godziny 16-17 w czwartek do godziny 10-11 w piątek. Wiatr będzie wiał z zachodu.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem mają zostać wydane również dla województw: kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, mazowieckiego, łódzkiego, opolskiego, dolnośląskiego, lubuskiego i wielkopolskiego. Termometry pokażą od 14 do 17 stopni Celsjusza.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Katarzyna P. wyszła z aresztu. Ma dziecko ze strażnikiem

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

Powiązane
Krzysztof Ibisz, Paweł Domagała
Poznajesz uśmiechy tych celebrytów? Nawet ich żony będą miały problem