Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Poruszające słowa żony Wiesława Gołasa o grobie męża
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 18.09.2021 19:32

Poruszające słowa żony Wiesława Gołasa o grobie męża

dziennikarka
Zdjęcie ilustracyjne, Obraz summa z Pixabay

Wiesław Gołas zmarł 9 września. Słynny „Czereśniak” z kultowej produkcji „Czterej pancerni i pies” oraz aktor kabaretowy został pochowany na Starych Powązkach. Czemu jego grób nie znajduje się na Alei Zasłużonych? Żona artysty wyjaśniła swoją decyzję – powód jest bardzo poruszający.

Gołas należał do Kabaretu Starszych Panów i Kabaretu Dudek. Jego wykonanie utworu „W Polskę idziemy” zna kilka pokoleń Polaków. Był uznanym aktorem teatralnym, a za swój dorobek odznaczono go Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Tak ogromny dorobek twórczy sprawił, że Związek Artystów Scen Polskich zwrócił się do jego żony z propozycją, aby Gołas spoczął w Alei Zasłużonych na warszawskich Powązkach Wojskowych. Żona aktora nie zgodziła się na to, a jej powody wzruszą każdego.

Grób Wiesława Gołasa na Starych Powązkach

Maria Krawczyk-Gołas i Wiesław spędzili razem niemal pół wieku. Aktor wiele razy mówił, że żyje tylko dzięki niej, a Marysia jest jego najlepszą przyjaciółką. Byli nierozłączni – nawet wtedy, kiedy kultowy artysta wymagał ciągłej opieki i coraz bardziej pogarszało mu się zdrowie.

Czemu pani Maria odmówiła, kiedy otrzymała propozycję pochowania męża w Alei Zasłużonych? Kobieta w rozmowie z Super Expressem wyjawiła swoje powody.

Okazuje się, że kilka lat temu wspólnie z Wiesławem Gołasem wykupiła wspólną kwaterę na Starych Powązkach. Obojgu bardzo zależało, by nawet po śmierci pozostać blisko siebie. Żona Gołasa wyznaje:

– Zrobiliśmy to już dawno po to, by w przyszłości razem tam spocząć. Będziemy razem na wieki.

Źródło: Super Express

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

    1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
    2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
    3. Antek Królikowski nie nosi obrączki? Fani zaniepokojeni

Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania