Nie żyje wybitna Polka. Świat muzyki w głębokiej żałobie
Nie żyje utalentowana Polka. Skrzypaczka odeszła nagle 6 kwietnia w Brukseli. O jej śmierci poinformował Warszawski Uniwersytet Muzyczny na swoim Facebook. Wszyscy wspominają kobietę jako wybitną artystkę, wspaniałego pedagoga i bardzo ciepłą osobę.
Polka, wybitna skrzypaczka, doktorantka Uniwersytetu Muzycznego zmarła w poniedziałkowy wieczór. Jest to ogromy cios dla świata muzyki. Artystka zmarła w Brukseli. Wszyscy fani jej kunsztu pogrążeni są w głębokiej żałobie.
Nie żyje Paulina Sokołowska
Polska skrzypaczka odeszła 6 kwietnia w Brukseli. O śmierci artystki poinformował Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina na swoim Facebooku. Okoliczności, ani przyczyna śmierci kobiety nie są znane. Jeszcze w grudniu ubiegłego roku mogliśmy oglądać ją na scenie Filharmonii Narodowej. Wielki żal po śmierci skrzypaczki wyraża UMFC, z którym Sokołowska była blisko związana.
– Smutek, ból, rozpacz… uczucia, które rozdzierają nam dzisiaj serca. Odeszła od nas na zawsze Paulina Sokołowska, niezwykła osoba, wybitnie uzdolniona skrzypaczka, wspaniały pedagog, piękny człowiek. – czytamy na facebookowej stronie Uniwersytetu.
- Naukowcy z Lublina wyliczyli, ile może potrwać walka z epidemią przy obecnych zakazach. Niestety, nie mają dobrych wieści
- Ministerstwo zdrowia znosi część zakazów w Polsce. Wiemy, które
- Nowe zalecenia CDC dotyczące maseczek ochronnych. Duża zmiana dla większości
Kim była Paulina Sokołowska?
Paulina Sokołowska była polską skrzypaczką. Ukończyła studia muzyczne na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie w klasie prof. Tadeusza Gadziny. Była bardzo dobrą studentką, o czym świadczy zdobycie dyplomu z wyróżnieniem i późniejszy doktorat. Umiejętności muzyczne doskonaliła też w Instytucie Sztuki w Leuwen i w Królewskim Konserwatorium w Brukseli.
Kobieta swoim urokiem i niezwykłym talentem z łatwością potrafiła skraść serca publiczności. Została wyróżniona w wielu międzynarodowych konkursach, m.in.: Citta di Barletta, czy konkursie młodych talentów w Gandawie.
Miała okazję współpracować z wybitnymi polskimi oraz zagranicznymi dyrygentami: Jerzym Maksymiukiem, Bartholomeusem van de Veldem, Ryszardem Zimakiem, czy Szymonem Kawallim. Do końca pozostawała też związana z Uniwersytetem Muzycznym, gdzie obroniła doktorat.
Śmierć Pauliny Sokołowskiej to wielka strata dla świata muzycznego. Jej wykonania na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Całej rodzinie artystki przesyłamy szczere kondolencje i wyrazy współczucia.
Nie żyje wybitna Polka:
Tak wyglądała młoda skrzypaczka.
Kierujemy szczere wyrazy współczucia w stronę rodziny i najbliższych.
ZOBACZ TEŻ:
- Wybuch gazu w Nasielsku. Ranny 60-latek, na miejscu śmigłowiec LPR
- W końcu przekazała wieści, na które czekał cały ogarnięty epidemią kraj. Już za parę dni zniosą część zakazów
- 10 pomysłów na wykorzystanie czerstwego chleba. Nic się nie zmarnuje, a ty będziesz zachwycona
- Kot pierwszy raz w życiu zobaczył szczeniaki. Właściciele nagrali zaskoczonego mruczka
- Ratownik medyczny zaapelował do Polaków. Nagranie powinien zobaczyć każdy z nas
- Kasia Kowalska przerwała milczenie. Co dzieje się z jej córką?
źródło: jastrzabpost.pl