Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Andrzej Grabowski o sytuacji w Polsce. „To jest coś gorszego niż cenzura”
Robert Głowacki
Robert Głowacki 04.09.2019 20:03

Andrzej Grabowski o sytuacji w Polsce. „To jest coś gorszego niż cenzura”

polityka
filmpolski.pl

Polityka to najnowszy film Patryka Vegi, który już od piątku będzie dostępny w kinach w całej Polsce. Wczoraj odbyła się oficjalna premiera filmu z udziałem reżysera i gwiazd. Po premierowym seansie Andrzej Grabowski udzielił wywiadu, w którym odniósł się do obecnej sytuacji w naszym kraju. -To jest coś gorszego niż cenzura- wyznał w rozmowie z Plotkiem aktor.

Polityka to temat, który od zawsze budził nawet skrajne emocje w naszym narodzie, więc nie ma się co dziwić, że Patryk Vega zdecydował się wziąć sprawy w swoje ręce i nakręcić film o naszym rządzie. Jedną z głównych ról zagrał Andrzej Grabowski, który w rozmowie z dziennikarzami użył mocnych słów pod adresem obecnej władzy.

Andrzej Grabowski o sytuacji w Polsce

Andrzej Grabowski jest jednym z bardziej utalentowanych i cenionych aktorów w Polsce. Mimo że większość widzów kojarzy go jako serialowego Ferdka Kiepskiego, czy jurora programu Taniec z gwiazdami, to chętnie podejmuje się ról poważniejszych i bardziej wymagających. Tak było w przypadku najnowszego filmu Patryka Vegi: Polityka. W rozmowie z reporterką portalu Plotek aktor opowiedział, co sądzi na temat cenzury i obecnej sytuacji w Polsce.

– W naszym kraju cenzura zawsze była, a obecnie jest coś gorszego od cenzury, czyli autocenzura. To jest coś gorszego, bo wtedy człowiek sam siebie próbuje cenzurować albo cenzuruje drugiego człowieka, nie będąc cenzorem – wyznał Andrzej Grabowski na łamach Plotka.

Kogo zagrał Andrzej Grabowski w filmie Polityka?

Andrzej Grabowski w filmie Polityka zagrał samego prezesa. Mimo że nie jest dosłownie przestawiony w filmie jako Jarosław Kaczyński, nikt nie ma wątpliwości, że to właśnie na przewodniczącym Prawa i Sprawiedliwości była wzorowana jego rola. Andrzej Grabowski w rozmowie z Wirtualną Polską przyznał, że odzwierciedlenie Jarosława Kaczyńskiego nie było dla niego łatwym zadaniem aktorskim.

– W każdym filmie, każdą postać trudno jest odwzorować, szczególnie gdy gra się postać historyczną, a do tego współczesną.(…) A w czym ja jestem podobny do Jarosława Kaczyńskiego? W głosie nie, we wzroście nie, w zachowaniu nie, w poglądach też nie. Szczególnie trudno zagrać, postać, kiedy ludzie wiedzą jak ona ma wyglądać – wyznał Grabowski w rozmowie z WP.

Film Patryka Vegi: Polityka wchodzi na ekrany już w piątek 6 września. Wybierzecie się do kin?

Zobacz zdjęcia Andrzeja Grabowskiego z planu filmu Polityka:

polityka

Andrzej Grabowski zagrał prezesa w najnowszym filmie Patryka Vegi: Polityka.

polityka

Aktor martwi się o sytuację polityczną w Polsce.

polityka

Grabowski uznał, że jest zbyt dużo autocenzury.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Chore podwyżki za wywóz śmieci. Masz rodzinę? Zapłacisz dodatkowo 1728 złotych
  2. Mąż wspierał Dodę podczas rozprawy sądowej z jej byłym narzeczonym. Jaki zapadł wyrok?
  3. Mężczyzna z zespołem Tourette’a podbił serca jurorów „Top Model”. Nawet Marcin Tyszka się wzruszył
  4. Gabi Drzewiecka skomentowała pracę Agnieszki Woźniak-Starak. Nowa prowadząca „Big Brothera” chwali poprzedniczkę
  5. Ksiądz zażądał od pary młodej dwukrotnie większej stawki za ślub. Powód jest oburzający
  6. 10 faktów o Zbigniewie Wodeckim. Nie każdy o tym wiedział!