Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nowe projekty uderzą w portfele Polaków. Na horyzoncie kolejne opłaty, wszyscy łapią się za głowę
Dagmara Olszewska
Dagmara Olszewska 20.07.2020 12:38

Nowe projekty uderzą w portfele Polaków. Na horyzoncie kolejne opłaty, wszyscy łapią się za głowę

Agnieszka Włodarczyk
fot. Lelum.pl

Polacy mogą zapłacić więcej, jak wynika z ustaleń portalu fakt.pl, programy socjalne takie jak 500+, czy 13 emerytura mają pozostać. Skąd jednak wziąć na to środki? Niestety, najwięcej mogą zapłacić podatnicy.

Polacy będą musieli oddawać państwu jeszcze więcej? Portal fakt.pl donosi, że zaraz po wyborach prezydenckich pod wątpliwość zostały podane projekty ustaw, które odpowiadają między innymi za wysokość podatków. Czekają nas kolejne podwyżki? Wiemy, czego można się spodziewać w najbliższym czasie.

Polacy: nowe ustawy wpłyną na budżet państwa?

Niewątpliwie, polski rząd musi znaleźć szybki i skuteczny sposób na zwiększenie budżetu państwa. Jednym z pomysłów jest likwidacja 30-krotności składek ZUS. To jednak nie wszystko, wielu Polaków będzie zdruzgotanych.

Jak zapewniało Ministerstwo Finansów, epidemia koronawirusa nie wpłynęła drastycznie na sytuację finansową Polski. Niestety, rząd już szuka oszczędności i opcji zwiększenia budżetu. Jak podaje portal fakt.pl, możliwa jest podwyżka akcyzy na papierosy i alkohol.

  1. Szef MSZ odejdzie ze stanowiska. Minister potwierdził informacje
  2. Wszystko się nagrało, ksiądz podczas chrztu uderzył dziecko, naprawdę zatrważające. Rodzice wyrwali mu je z rąk ze strachem
  3. Niepełnosprawna kobieta oszukała Andrzeja Dudę. Prezydent się nabrał, skandaliczne zachowanie tłumaczyła w zaskakujący sposób

Wiemy, za co Polacy zapłacą więcej

Jak informuje portal fakt.pl, ZUS rozważa też zwiększenie kosztów przy umowie zlecenie. Obecnie składki są odprowadzane jedynie do kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę. Po zmianie zleceniobiorcy płaciliby składki od całej zarobionej kwoty.

Wprowadzenie takiej nowelizacji przyniosłoby dla państwa nawet 3 miliardy złotych. Jeżeli zmiany zostaną wprowadzone, Polacy z pewnością odczują je w swoim portfelu. Chcemy poznać wasze zdanie w tym temacie.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

polacy

Polacy muszą szykować się na dodatkowe wydatki?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Polacy znów ustawią się w długich kolejkach do Lidla i Biedronki. Od dziś można w nich kupić prawdziwe rarytasy
  2. Kinga Duda pojechała na luksusowe wakacje. Wiemy gdzie wypoczywa
  3. Właściciel restauracji umieścił ogłoszenie. Reakcje zwaliły go z nóg, ostrzega wszystkich
  4. Pamiętacie Jolę z ”Rancza”? Zrobili jej zdjęcia, niesamowite, jak teraz wygląda
  5. Czytelniczka: „Obiecał, że dla mnie odejdzie od żony. Po kilku dniach wszystko się zmieniło”
  6. Dziś wieczorem Polsat będzie bezkonkurencyjny. Pokaże megahit, miliony zasiądą przed telewizorami

Źródło: fakt.pl

Tagi: polacy ZUS
Powiązane
Eurowizja Marcin Mroziński
Kto w poprzednich latach reprezentował Polskę na Eurowizji?