Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Widzieliśmy go w ”Ranczo”, ”Miodowych latach”, ”M jak miłość” i wielu innych. Aktor nie żyje, wczoraj odbył się jego pogrzeb
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 29.11.2020 09:22

Widzieliśmy go w ”Ranczo”, ”Miodowych latach”, ”M jak miłość” i wielu innych. Aktor nie żyje, wczoraj odbył się jego pogrzeb

wypadek
fot. George Becker/pexels.com

Wczoraj odbyła się niezwykle wzruszająca ceremonia ostatniego pożegnania Janusza Leśniewskiego. Aktora, który w polskiej kinematografii, a także na polskich scenach teatralnych cieszył się niezwykłym uznaniem. Widzowie telewizji mieli okazję widzieć go w M jak miłość, Ranczu czy Miodowych latach. Pogrzeb odbył się w Warszawie.

Pogrzeb odbył się w parafii bł. Edwarda Detkensa w Lasku Bielańskim przy ulicy Dewajtis 3. Ceremonia była transmitowana przez internet. Z uwagi na sytuację epidemiczną liczni przyjaciele i fani, chociaż w ten sposób mogli uczestniczyć w ceremonii.

Pogrzeb Janusza Leśniewskiego

Janusz Leśniewski zmarł 15 listopada 2020 roku w Warszawie w wieku 68 lat. O jego śmierci poinformował Związek Artystów Scen Polskich. Z ZASP-em aktor był związany niemal od początków jego istnienia. Pełnił w stowarzyszeniu różne funkcje.

Parę tygodni temu koledzy powierzyli mu rolę przewodniczącego Sekcji Repartycyjnej Innych Form Audiowizualnych. Trudno uwierzyć, że dwa tygodnie temu ostatni raz wpadł do swojego Stowarzyszenia, którego ideałom pozostał wierny do końca… – czytamy we wpisie ZASP-u na Facebooku.

Janusz Leśniewski był aktorem – idealistą. W swoim zawodzie jako były harcerz doszukiwał się przede wszystkim wspierania i działania na rzecz kultury polskiej. O jego niezwykłym podejściu do ZASP-u opowiadał Olgierd Łukasiewicz podczas pogrzebu.

Aktor przyznał, że mało kto był tak zaangażowanym i twórczym człowiekiem. Leśniewski zrobił mnóstwo nie tylko dla samej sztuki, ale dla środowiska aktorów.

Odejście Janusza Leśniewskiego to wielka strata dla naszego środowiska, gdy wokół jest tyle obojętnych, na jego zaangażowanie zawsze można było liczyć. Jemu zawsze się chciało działać. Kochany, życzliwy, prawy, odważny kolego. Żegnaj.

  1. Mężczyzna biegł przez las i nagle usłyszał porażające odgłosy. Zamarł, kiedy zobaczył co znajduje się w zaroślach
  2. Klienci biedronki zaniemówią. Dzisiaj wiele rzeczy za pół darmo
  3. Niemowlak wylądował w szpitalu, kiedy lekarz otworzył jego buzię, zamarł. Natychmiast wezwano policję, rodziców aresztowano

Kim był Janusz Leśniewski?

Janusz Leśniewski był aktorem, członkiem ZASP-u. Zagrał w dziesiątkach polskich filmów i seriali. Mieliśmy okazję zobaczyć go w kultowym serialu Dom, 40-latek. 20 lat później, w Klanie, Na dobre i na złe, M jak miłość, Ranczu i wielu, wielu innych.

Leśniewski zasłynął także w wielu polskich teatrach. ZASP wspomina jego największe role:

– Zadebiutował na deskach Teatru Komedia w Warszawie rolą Pierrota w Błękitnym potworze Carlo Gozziego w reżyserii Zdzisława Leśniaka. Na scenie był Władysławem Topolnickim w Klubie kawalerów Bałuckiego, Własem w Letnikach Gorkiego, Doktorem Rankiem w Norze Ibsena, Don Juanem w Dziewczynie z dzbanem – to zaledwie zarys jego teatralnej działalności.

Odejście Janusza Leśniewskiego poruszyło wszystkich. Nie podano przyczyny śmierci aktora.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Dzisiaj odszedł Janusz Leśniewski – aktor teatrów warszawskich: Komedii, Ochoty, Popularnego, w latach 90. redaktor w…

Opublikowany przez Związek Artystów Scen Polskich Niedziela, 15 listopada 2020

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Krótki wyjazd z koleżanką skończył się tragicznie. Wiktoria jest w stanie ciężkim w szpitalu, rodzina apeluje o pomoc
  2. Na zdjęciu sypialni ukrył się pies. 88% internautów nie potrafi go znaleźć w mniej niż 20 sekund
  3. Staruszek poprosił pielęgniarkę, żeby posprzątała jego lodówkę. Zajrzała do środka i nagle wybiegła z mieszkania, nie mogła znieść widoku
  4. Pamiętacie Norberta z „M jak miłość”? Mariusz Sabiniewicz nie żyje od kilku lat, jego ostatnie chwile były wstrząsające
  5. Hanna Lis przekazała druzgocącą wiadomość. Chodzi o jej córkę, współczujemy z całego serca pani Haniu
  6. Tragiczny wypadek w łódzkim. Łoś wyskoczył mu przed maskę, kierowca nie zdążył zahamować. Nie żyje pasażer
  7. Rajd policji na dom lekarza Maradony. Wszystko co wiedzieliśmy o jego śmierci mogło być nieprawdą

źródło: facebook.com/ZASP