Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Pogrzeb 13-letniej Patrycji. Podczas uroczystości jej ojciec zabrał głos
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 23.01.2021 10:06

Pogrzeb 13-letniej Patrycji. Podczas uroczystości jej ojciec zabrał głos

holandia
fot. Archiwum prywatne Patrycji

22 stycznia odbył się pogrzeb 13-letniej Patrycji, która została zamordowana. Podczas uroczystości jej ojciec zabrał głos i padły wzruszające słowa, w których rodzice wspominali córkę. Na wielu zrobiły one ogromne wrażenie, nikt nie spodziewał się takich emocji.

22 stycznia łzy i ogromny żal przepełniał kościół NMP w Piekarach Śląskich. Biała trumna ze zdjęciem zamordowanej 13-latki była cała w różach. 23 stycznia nastolatka skończyłaby 14 lat. Jednak zamiast urodzin, rodzice musieli wyprawić jej pogrzeb.

22 stycznia odbył się pogrzeb 13-letniej Patrycji

Tą sprawą żyła, i po części żyje do teraz, cała Polska. 12 stycznia 13-latka została zamordowana, a jej prześladowca zadał jej 20 ciosów kłutych nożem. Do wszystkiego przyznał się bliski kolega nastolatki, 15-letni Kacper S.

Od tamtego zdarzenia minęły już prawie dwa tygodnie, a w piątek 22 stycznia odbył się pogrzeb zamordowanej. W kościele pojawiło się mnóstwo żałobników — rodzina, przyjaciele, znajomi ze szkoły. Gdy ksiądz odczytywał list ojca do zmarłej córki, ludziom ciężko było powstrzymać łzy.

Najdroższa córeczko przed każdą podróżą trzeba się pożegnać, ale ta podróż, w którą pojechałaś, odbyła się bez naszej zgody. Było nam dane przeżyć 14 wspaniałych lat. Mamy przed oczami twoje pierwsze kroczki i buzię umazaną czekoladą. Było Cię zawsze pełno, na każdym etapie twojego życia towarzyszył nam Twój uśmiech. Miałaś w sobie tyle energii, gdy wpadłaś do mojego warsztatu tapicerskiego. Wiele bym dał, aby dzisiaj znowu Cię zobaczyć przy mojej maszynie… — brzmiały słowa, które przekazał Fakt.pl.

Pogrzeb zamordowanej nastolatki, padły wzruszające słowa

Ojciec dodał, że dziewczyna miała tyle planów, które zostały utracone bezpowrotnie. Zdradził, że jego córka chciała być weterynarzem, architektem krajobrazu i każdy ich dzień był już zaplanowany.

— […] przed lekcjami zawsze dzwoniłaś do mnie. Jesteś naszą wymarzoną córką, cudowną siostrą… Opuściłaś świat o wiele za wcześnie, pozostaje jednak wspomnienie o tym, ile szczęścia i miłości dałaś naszej rodzinie. Pamiętaj kochana Pati, że my, Twoi rodzice, będziemy zawsze myśleli o Tobie, tęsknili i zastanawiali się, jakby to było, gdybyś mogła być z nami. Wierzymy, że śmierć nie jest końcem, lecz bramą, by iść dalej. Wierzę, że nie odejdziesz na zawsze — takimi słowami ojciec żegnał swoje dziecko.

Po tym wystąpieniu nie trzeba było dodawać nic więcej. Kondukt pogrzebowy przeszedł na cmentarz w Piekarach Śląskich. Najbliższa rodzina zamordowanej nie była w stanie przyjmować kondolencji.

Żałobnicy uszanowali ich ciężki stan i zostawili na grobie wiele kwiatów. Zapewne wiele z nich wróci tutaj również dzisiaj, 23 stycznia, w dzień 14 urodzin Patrycji.

Podaje się, że 15-letni chłopak zabił Patrycję, ponieważ ta wyjawiła mu, że jest z nim w ciąży. Potwierdziła to jej późniejsza sekcja zwłok, która wykazała, że dziewczyna faktycznie nosiła pod sercem dziecko.

Wyrazy współczucia pogrążonym w smutku rodzinie oraz bliskim.

Zobacz zdjęcie:

pogrzeb

22 stycznia odbył się pogrzeb Patrycji. Dzień później nastolatka skończyła 14 lat.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: Fakt

Powiązane
Edyta Górniak
Kto to powiedział: Edyta Górniak czy Violetta Kubasińska? Arcytrudny quiz