Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Pochodzenie Krystiana Ochmana może zaskoczyć. 22-latek nie urodził się w Polsce
Martyna Pałka
Martyna Pałka 11.05.2022 19:47

Pochodzenie Krystiana Ochmana może zaskoczyć. 22-latek nie urodził się w Polsce

Krystian Ochman
Pawel Wodzynski/East News

Już jutro wieczorem będziemy świadkami występu reprezentanta Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji w Turynie. Zwycięzca „The Voice of Poland” zaprezentuje na scenie piosenkę „River”. Skąd pochodzi Krystian Ochman? Gwiazdor urodził się poza granicami Polski.

Wokalista zyskał niesamowitą popularność już w chwili zwycięstwa w „The Voice of Poland”, gdzie należał do drużyny Michała Szpaka. Teraz podobnie jak jego trener będzie reprezentował nasz kraj na eurowizyjnej scenie. Znamy pochodzenie naszego tegorocznego przedstawiciela.

Skąd pochodzi Krystian Ochman?

Muzyk wychował się poza granicami naszego kraju. Krystian Ochman urodził się 19 lipca 1999 roku. Co ciekawe, tegoroczny reprezentant naszego kraju przyszedł na świat poza granicami Polski, w amerykańskiej miejscowości Melrose w stanie Massachusetts. Rodzice gwiazdora wyjechali za ocean jeszcze w czasach komunistycznych. Muzyk wychowywał się niedaleko stolicy Stanów Zjednoczonych — Waszyngtonu.

Swój muzyczny talent wokalista odziedziczył po najbliższej rodzinie. Ojciec piosenkarza grał na syntezatorze w kultowym zespole Róże Europy, natomiast jego dziadek Wiesław Ochman zajmował się śpiewem operowym. To właśnie bliscy popchnęli go w kierunku kariery muzycznej, ponieważ sam Krystian w młodości chciał zostać piłkarzem.

Wokalista zyskał rozpoznawalność na polskiej scenie muzycznej dzięki wygranej w show TVP „The Voice of Poland” w 2020 roku. Chwilę po finale wydał swój debiutancki singiel „Światłocienie”, który szybko zdobywał coraz większą popularność. W 2021 roku otrzymał on Nagrodę Publiczności podczas 58. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, a jego pierwszy album został nominowany w kategorii „Odkrycie Empiku — muzyka” podczas Bestsellerów 2021.

Krystian Ochman pojawi się na eurowizyjnej scenie w Turynie już jutro, w czwartek 12 maja o godzinie 21. Wokalista zaprezentuje się w konkursie ze swoim utworem „River”.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez OCHMAN (@krystianochman)

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez OCHMAN (@krystianochman)

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Anna Mucha przekazała przykrą wiadomość. Mieli być razem do końca, teraz widmo rozstania wisi nad bohaterami
  2. Kasia Cichopek w objęciach znanej gwiazdy. Zdjęcie jest odpowiedzią na nurtujące pytanie
  3. Niespodziewane wieści. Michał Wiśniewski ogłosił, że weźmie kolejny ślub