Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Po tej godzinie zmieniają ceny w Lidlu. Kupisz o połowę taniej, ludzie nie mieli pojęcia, ile tracą
Aleksandra Gadzińska
Aleksandra Gadzińska 13.01.2023 19:20

Po tej godzinie zmieniają ceny w Lidlu. Kupisz o połowę taniej, ludzie nie mieli pojęcia, ile tracą

Lidl
fot. TCY, CC BY-SA 4.0 / Wikimedia Commons

Kiedy najlepiej wybrać się na zakupy do znanego dyskontu? W tych godzinach Lidl obniża ceny nawet o połowę. Kupimy podstawowe produkty i nie obciążymy domowego budżetu. Nie wszyscy wiedzą o tej praktyce — a warto! 

Jeszcze do niedawna marki, które zwracały uwagę na kwestię odpadów i utylizacji należały do „ekstrawaganckiej” mniejszości. Obecnie wiele firm decyduje się na rozwiązania, które nie tylko pomagają zmniejszyć generowanie śmieci, ale także hamują marnowanie żywności. Swoją akcję wprowadziła także znana sieć sklepów.

Lidl w duchu zero waste. Wiele osób nie miało pojęcia o tej akcji

Przecenianie produktów, które niebawem przestaną być zdatne do użycia nie jest co prawda żadnym odkryciem. Już kilkanaście lat temu półki z towarami „last minute” miało Tesco. Podobne rozwiązania z czasem wprowadziły także inne sieci — m.in. Żabka, czy Biedronka.

Także odwiedzający Lidl mogli nieraz zobaczyć na produktach nalepki z informacją o przecenie ze względu na zbliżającą się datę ważności — w 2019 roku zainicjowana przez firmę akcja „Sztuka niemarnowania” zyskała sporą popularność, choć jej funkcjonowanie zależało głównie od lokalizacji.

Przecenom podlegały towary na praktycznie wszystkich półkach — od nabiału, aż po mięso. Niewielu gości wie jednak, że również teraz trwa akcja, która może nie tylko ograniczyć marnowanie żywności, ale także podreperować domowy budżet. O której warto zatem wybrać się na zakupy?

O tej godzinie Lidl obniża ceny. Podstawowe produkty są nawet o połowę tańsze

W komunikacie przesłanym serwisowi O2 Aleksandra Robaszkiewicz z Lidl Polska przekazała:

– We wszystkich naszych sklepach po godzinie 21.00 w ramach akcji „Kupuję, nie marnuję” wybrane artykuły z „Piekarni w sercu Lidla” są sprzedawane o 50% taniej. Codziennie przeceniane są słodkie i słone przekąski, a w soboty przed niedzielami niehandlowymi i w dni przedświąteczne obniżamy cenę chlebów, bułek oraz bagietek. Nasz autorski projekt „Kupuję, nie marnuję” ma na celu wsparcie sprzedaży produktów w pełni wartościowych, ale o zbliżającym się terminie przydatności do spożycia – czytamy.

Akcja dotyczy zatem produktów, bez których wielu z nas nie może się obejść — pieczywa i cukierniczych przekąsek.

Co więcej, na stronie projektu Kuchnia Lidla możemy znaleźć inspiracje, porady i triki na temat życia w duchu zero waste. 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

    1. Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby
    2. Uporczywy problem zniknie. Wystarczy zrobić jedną rzecz
    3. Nie żyje 10-letni chłopiec. Cała Polska wstrzymywała oddech, kiedy doszło do tragedii

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie — Nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji. Bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

 

Tagi: lidl
Powiązane
Sławomir, Zenon Martyniuk
Jak dobrze znasz disco polo? 7 na 10 to już świetny wynik