Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Rodzice Piotra Woźniaka-Staraka to miliarderzy. Czym się zajmują?
Maria Czarniecka
Maria Czarniecka 19.08.2019 18:56

Rodzice Piotra Woźniaka-Staraka to miliarderzy. Czym się zajmują?

piotr woźniak-starak
Fot. pwsas, Instagram

Piotr Woźniak-Starak: rodzice producenta filmowego według magazynu Forbes są na trzecim miejscu najbogatszych Polaków. Ich majątek szacowany jest na 5,9 miliarda złotych. W jaki sposób dorobili się takich pieniędzy? Od lat są w czołówce największych polskich firm. Ich produkty na pewno znajdziesz w swoim domu.

Są jedną z najbogatszych rodzin w Polsce, wyprzedza ich jedynie rodzina Kulczyków i Solorzów. Sukces osiągnęli dzięki wieloletniemu prowadzeniu czołowej polskiej firmy farmaceutycznej. Piotr Woźniak-Starak: rodzice bez wątpienia zapewnili mu spokojną przyszłość. Jednak producent nie spoczął na laurach i postanowił mnożyć rodzinny majątek zakładając własny biznes.

Piotr Woźniak-Starak: rodzice producenta to miliarderzy

Jerzy Starak, ojczym Piotra to urodzony biznesmen. Po skończeniu Akademii Rolniczej zajął się prowadzeniem przedsiębiorstw.

Dzisiaj może się pochwalić trzymaniem pieczy nad gigantem farmaceutycznym, jakim jest firma Polpharma. Bez wątpienia znajdziecie ich produkty w swojej apteczce. To właśnie firma rodziny Staraków produkuje takie leki jak: Etopiryna, Polopiryna, Ibufen, czy Ranigast.

Po rozbudowaniu Polpharmy Starak otworzył warszawską fabrykę Polfa, a później zaczął przejmować firmy zagraniczne. Ponadto to właśnie Jerzy Starak zaczął wprowadzać do Polski produkty Colgate-Palmolive. Oprócz tego rodzina Staraków ma swoje udziały w innych firmach, np. w Herbapolu czy Zakładach Tłuszczowych Kruszwica. Piotr Woźniak-Starak: rodzice bez wątpienia zbudowali istne imperium.

Dzisiaj majątek rodziny przeliczany jest na niemal 6 miliardów złotych. Pieniądze mają ulokowane głównie w nieruchomości w całej Polsce i w udziały w różnych firmach.

Czym zajmuje się mama Piotra Woźniaka-Staraka?

Anna Woźniak-Starak jest właścicielką restauracji, to właśnie do niej należy słynny Belvedere W Łazienkach Królewskich. Pieniądze inwestuje przede wszystkim w nieruchomości i udziały w firmach zajmujących się produkcją filmową.

Prywatnie kobieta jest też kolekcjonerką sztuki, razem z mężem mogą pochwalić się jednym z największych prywatnych zbiorów obrazów w Polsce.

Piotr Woźniak-Starak: rodzicie zapewnili mu wymarzoną przyszłość. Mógł pozwolić sobie na studia i praktyki za granicą, a potem na spełnienie marzenia i założenie własnej firmy zajmującej się produkcją filmową. Prywatnie jest mężem prezenterki TVN Agnieszki Woźniak-Starak.

Zobacz zdjęcia:

piotr woźniak-starak: rodzice

Piotr Woźniak-Starak z żoną Agnieszką i siostrą Julią.

Piotr Woźniak- Starak: rodzice

Jerzy Starak to jeden z najbogatszych Polaków.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Emerycie, jeśli pracujesz, to ZUS może odebrać Ci emeryturę. Sprawdź obowiązujące zasady
  2. Piotr Woźniak-Starak poszukiwany. Prokuratura potwierdziła tragiczne informacje. Fani wspierają dziennikarkę
  3. Gwiazda „Top Model” jest w ciąży. Wygląda równie pięknie, jak Joanna Krupa
  4. Aleksander Kwaśniewski podczas spotkania z Elżbietą II usłyszał z jej ust coś niezwykłego. Niewiele osób dostąpiło takiego zaszczytu
  5. To musiało doprowadzić do tragedii. Tuż przed wypadkiem Woźniak-Starak dodał zdjęcia, które nie pozostawiają złudzeń
  6. Potwierdziły się straszne doniesienia dot. Piotra Woźniaka-Staraka. Jest komunikat prokuratury