Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Zmarł w nocy w jednym z warszawskich szpitali. Nie żyje Piotr Machalica
Julia Saracen
Julia Saracen 14.12.2020 08:04

Zmarł w nocy w jednym z warszawskich szpitali. Nie żyje Piotr Machalica

piotr michalica
Fot. Eastnews.pl

Piotr Machalica nie żyje. Był jednym z najsłynniejszych polskich aktorów teatralnych i telewizyjnych. Zmarł dzisiaj w nocy w jednym z warszawskich szpitali, do którego niespodziewanie trafił w niedzielę wieczorem. Miał 65 lat.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • W jakich poruszających słowach Krystyna Janda pożegnała przyjaciela
  • Kim był Piotr Machalica
  • W jakich filmach możemy zobaczyć zmarłego aktora

— Po dzielnej walce Piotr Machalica zmarł dziś o 02:30 w szpitalu MSWiA w Warszawie — poinformowano na Facebooku aktora w poniedziałek nad ranem.

Nie żyje Piotr Machalica

Wczoraj, późnym wieczorem Piotr Machalica trafił do szpitala. Był w ciężkim stanie, o czym informowała jego przyjaciółka Krystyna Janda.

— Piotr w ciężkim stanie w szpitalu, pod respiratorem, w śpiączce farmakologicznej. Trzymajcie razem z nami za niego kciuki. Straszny czas — napisała na swoim Facebooku.

Niestety, ale dzisiaj nad ranem przekazano wiadomość o jego śmierci. Aktor miał 65 lat. Tę przykrą informację również podano za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że odszedł tej nocy, nasz wielki przyjaciel, kolega, wspaniały Człowiek i cudowny Artysta Piotr Machalica. Kochaliśmy i podziwialiśmy Go wszyscy. Był w naszej Fundacji od samego początku i zagrał na naszych scenach przez ostatnie 15 lat setki spektakli, także zaśpiewał wiele koncertów — napisała Janda.

Dodawała, że w repertuarach na najbliższe miesiące mieli już zaplanowane występy Piotra.

Nie możemy uwierzyć, że ich już nie zagra. Piotrusiu, kochanie, to pożegnanie, najczulsze z możliwych, to podziękowanie za Twój talent, przyjaźń, Twoje ciepło, czar, lojalność, rzetelność, poczucie humoru, prawość, wielkie Człowieczeństwo — możemy przeczytać.

Aktorka podkreśliła również, że przez ostatnie lata Piotr był bardzo szczęśliwy, a swoim szczęściem lubił dzielić się z publicznością i przyjaciółmi.

Rozstajemy się w połowie przerwanego zdania. Zawsze będziemy pamiętać, nasze życie i teatry bez Ciebie tracą barwy. Kochamy Cię — podsumowała smutno Janda.

Kim był Piotr Machalica?

Piotr Machalica był aktorem teatralnym i telewizyjnym. Urodził się w 1955 roku w Pszczynie. Studiował na Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, którą z powodzeniem ukończył w 1981. 3 lata wcześniej debiutował na ekranie.

W latach 2006-2018 był dyrektorem artystycznym Teatru im. Mickiewicza w Częstochowie, przez wiele lat związany również z Teatrem Powszechnym w Warszawie oraz stołecznym Och-Teatrem. Wykonywał też piosenki aktorskie.

Mogliśmy go zobaczyć w wielu polskich filmach, takich jak: Zabij mnie glino, Dekalogu. Dziewięć, Ceremonii pogrzebowej, Kuchni polskiej, 1968. Szczęśliwego Nowego Roku, Saunie, Bohaterze roku, Dniu świra, czy Wszyscy jesteśmy Chrystusami. Nie stronił również od ról w serialach, np. Prosto w serce.

Prywatnie był rozwiedziony z Małgorzatą, z którą miał dwoje dzieci. Przez kilka lat spotykał się z aktorką Edytą Olszówką. We wrześniu 2020 roku ponownie wziął ślub z o 21 lat młodszą Aleksandrą.

Żonie i rodzinie, oraz przyjaciołom zmarłego, pragniemy złożyć najserdeczniejsze wyrazy współczucia.

Zobacz zdjęcia:

Zmarł wybitny aktor.

piotr michalica
Fot. Eastnews.pl

W niedzielę wieczorem trafił do szpitala.

Piotr Machalica
fot. eastnews.pl/TRICOLORS

Zagrał w setkach spektakli oraz wielu polskich filmach.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: Facebook