Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Piotr Kraśko – WYKSZTAŁCENIE, PARTNERKI, INSTAGRAM, WIEK
Katarzyna  Kowalska
Katarzyna Kowalska 20.07.2019 15:35

Piotr Kraśko – WYKSZTAŁCENIE, PARTNERKI, INSTAGRAM, WIEK

piotr kraśko
instagram.com/p_krasko

Piotr Kraśko to znany polski prezenter telewizyjny, korespondent i teatrolog. Wielokrotnie nagradzany, stał się ikoną zawodu dziennikarza w całym kraju. Pełniący funkcję gospodarza jednego z programów śniadaniowych, zyskał wśród widzów ogromną sympatię. Jak Piotr Kraśko rozpoczynał swoją przygodę z telewizją?

Laureat Wiktorów w kategorii Najlepszy prezenter i Prezenter telewizyjny zaczął pisać jeszcze w liceum. Jak przyznaje, zawód, który pełni jest jego ogromną pasją, choć niekiedy bywa trudny i niezwykle stresujący.

Piotr Kraśko – wiek

Piotr Kraśko ma 48 lat. Dziennikarz urodził się 11 lipca 1971 roku w Warszawie. Jest synem Barbary Pietkiewicz, producentki filmowej, oraz dziennikarza, Tadeusza Kraśki. Jego ojciec zdecydował się opuścić rodzinę, gdy Piotr miał zaledwie siedem lat. Jak przyznał prezenter w jednym z wywiadów, wychowywanie się bez męskiego wzorca było dla niego bardzo trudne:

Poznałem swojego ojca, choć już było za późno na męską czułość. Mój ojciec, ja i mój syn. Trzej panowie K.: Wincenty, Tadeusz i Piotr. Jesteśmy w końcu tak daleko od siebie i przecież tak niepojęcie bliskoczytamy na portalu gwiazdy.wp.pl

Siostrą cioteczną Piotra jest polska iberystka i znana prezenterka telewizyjna, Monika Zamachowska.

Piotr Kraśko – wykształcenie

Piotr Kraśko jest absolwentem IX Liceum Ogólnokształcącego im. Klementyny Hoffmanowej oraz Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. W latach 1988-1989 prezenter był członkiem redakcji pisma Uczeń Polski, tworzył wówczas pod pseudonimem Piotr Mucha.

Piotr Kraśko – kariera dziennikarska

Przygoda Piotra Kraśko z Telewizją Polską rozpoczęła się jeszcze w czasach PRL. To właśnie wtedy mężczyzna pełnił funkcję gospodarza programu dla dzieci i młodzieży 5-10-15. Od maja 2008 roku mogliśmy oglądać dziennikarza w głównym wydaniu Wiadomości. Cztery lata później Kraśko został redaktorem naczelnym programu.

Na początku 2016 roku zakończył pracę z TVP, a jego stanowisko objęła Marzena Paczuska-Tętnik. Kilka miesięcy później korespondent zadebiutował w programie Dzień Dobry TVN jako nowy prowadzący u boku Kingi Rusin. Został również gospodarzem Faktów z zagranicy, emitowanych przez stację TVN24 BiS i środowych poranków w Tok FM.

Piotr Kraśko był także gospodarzem magazynu Na pierwszym planie (TVP1), Rozmowy Jedynki oraz Dziś wieczorem. Reporter wielokrotnie relacjonował pielgrzymki papieża Jana Pawła II, przygotowywał materiał z tragicznego tsunami w Azji (2004), zamachów w Londynie (2005) oraz katastrofy smoleńskiej z 2010 roku.

Piotr Kraśko – partnerki

Pierwszą żoną dziennikarza była Dominika Czwartosz. W 2004 roku, po czterech latach małżeństwa, para zdecydowała się jednak na rozwód. W 2008 roku Kraśko poślubił Karolinę Ferenstein, z którą doczekał się trójki dzieci: urodzonego w 2007 roku Konstantego, młodszego o dwa lata Aleksandra oraz córeczki Laury, która w tym roku skończyła trzy lata.

Piotr Kraśko – Instagram

Nagrodzony tytułem Najlepszego prezentera TV dziennikarz często angażuje się i nagłaśnia akcje mające na celu pomoc środowisku, najuboższym oraz tym, których dotknęła tragedia. Piotr Kraśko wziął udział m.in. w Aukcji Allegro dla WOŚP, wystawiając na licytację zorganizowany przez niego spływ rzeką Krutynią.

Ogromną pasją prezentera i jego żony jest jazda konna. Karolina Ferenenstein- Kraśko rozpoczęła swoją przygodę z jeździectwem jeszcze w wieku 5 lat. Osiągnęła w tej dyscyplinie wiele sukcesów, zarażając pasją swojego męża. Rodzina Ferenstein posiada własną stadninę w Gałkowie, w której Piotr Kraśko uwielbia spędzać czas z najbliższymi, dokumentując na swoim koncie fotografie z pobytu.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Piotr Kraśko

Piotr Kraśko to polski teatrolog, dziennikarz i prezenter telewizyjny. Przez lata związany z Telewizją Polską, w 2016 roku rozpoczął swoją przygodę ze stacją TVN. Pełniący wraz z Kingą Rusin rolę gospodarza weekendowego wydania programu Dzień Dobry TVN, zyskał ogromną sympatię widzów.

Piotr Kraśko

W 2008 roku Kraśko ożenił się z Karoliną Ferenstein, realizującą się w obszarze Public Relations wielbicielką koni.

Piotr Kraśko

Dziennikarz i jego żona posiadają trójkę dzieci: Konstantego, Aleksandra oraz Laurę.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Piotr Kraśko broni nagiej okładki z Kingą Rusin. „Naprawdę jej ciało wygląda świetnie”
  2. Jak mieszka Piotr Kraśko z żoną? Pokazali 600 metrowy apartament
  3. Edyta Górniak – WIEK, INSTAGRAM, EUROWIZJA, SYN
  4. Piotr Kraśko zmieni imię CÓRCE! Powód? Będziecie zaskoczeni
  5. Anna Kalczyńska poczuła się jak arystokratka z Ascot! Długa suknia i kapelusz na zawodach jeździeckich