Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Piotr Kraśko w „Faktach” wypowiedział się dosadnie ws. Polskiego Ładu
Katarzyna Augustyniak
Katarzyna Augustyniak 08.01.2022 18:50

Piotr Kraśko w „Faktach” wypowiedział się dosadnie ws. Polskiego Ładu

Piotr Kraśko
TRICOLORS/East News

Piotr Kraśko w piątkowym wydaniu „Faktów” dosadnie wypowiedział się na temat Polskiego Ładu. Dziennikarz wspomniał też słowa Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS nie będzie zachwycony?

Kiedy pół roku temu prezes PiS przekonywał do Polskiego Ładu, to mówił: „Jeśli go zrealizujemy, to w dobrym tego słowa znaczeniu, nie poznamy Polski”wspominał na wizji Kraśko.

Piotr Kraśko o Polskim Ładzie. Padły mocne słowa

Piotr Kraśko ostro skrytykował Polski Ład. W piątkowym wydaniu „Faktów” nawiązał do sytuacji wielu Polaków, którzy od 1 stycznia 2022 roku przekonali się o słabych stronach rządowego planu wsparcia.

Kiedy pół roku temu prezes PiS przekonywał do Polskiego Ładu, to mówił: „Jeśli go zrealizujemy, to w dobrym tego słowa znaczeniu, nie poznamy Polski”. Teraz są tacy, którzy nie poznają swoich wynagrodzeń, bo wyglądają gorzej niż wcześniej – zauważył dziennikarz.

Redakcja „Faktów” wyliczyła, że emeryt dostający 3,5 tys. zł, może po zmianach wprowadzonych przez PiS liczyć na dodatkowe 110 zł. Sytuacja pogarsza się, gdy emerytura przekroczy 5,5 tys. zł – wówczas będzie on dostawał o 48 zł mniej.

W piątkowym wydaniu serwisu informacyjnego przypomniano też o pokrzywdzonych rządowym programem nauczycielach czy służbach mundurowych.

A przecież Polski Ład miał być lekarstwem – skwitował Kraśko.

Jak ocenił na koniec Marek Belka,”coś, co miało być wielkim politycznym fajerwerkiem Prawa i Sprawiedliwości stało się niewypałem”.

Co sądzicie? Zgadzacie się z dziennikarzem Faktów?

Źródło: Fakt

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. TVN przekazał tragiczną wiadomość. Nie żyje legenda filmu
  2. Internauta ujawnił, co naprawdę działo się podczas sylwestra w Polsacie