Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Grób Pawła Królikowskiego kilka miesięcy po śmierci. Porażający widok, łzy same napływają do oczu
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 16.12.2020 21:47

Grób Pawła Królikowskiego kilka miesięcy po śmierci. Porażający widok, łzy same napływają do oczu

TVP
fot.: PIOTR PIWOWARSKI / SE / EAST NEWS

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego 2020 roku. Ta śmierć była dla wszystkim dużym zaskoczeniem. Aktor miał wcześniej duże problemy zdrowotne, jednak wszystkim wydawało się, że zostały już dawno zażegnane. Dziś na grób aktora wciąż przychodzą fani, by oddać mu hołd. Aż trudno uwierzyć, jak wygląda to miejsce w tym momencie.

Pogrzeb Pawła Królikowskiego odbył się 5 marca w kościele Świętej Anny w Warszawie. Na uroczystość przybyła nieprawdopodobna ilość artystów, fanów i rodziny. Wszyscy żegnali aktora w najpiękniejszych słowach.

Gdzie leży grób Pawła Królikowskiego?

Grób Pawła Królikowskiego znajduje się Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie. Miejsce pochówku znajduje się między grobami nieodżałowanych polskich aktorów: Jerzego Gruzy i Emila Karewicza.

Być może fani, którzy wybiorą się w to miejsce, przeżyją niemałe zaskoczenie. Rodzina bowiem nie zdecydowała się jeszcze na postawieniu aktorowi pomnika. Choć trzeba przyznać, że takie rzeczy robi się minimum po 6 miesiącach od pogrzebu.

Dziennikarze se.pl, którzy znajdowali się na miejscu 31 października zastali tam Małgorzatę Ostrowską-Królikowską, która sprzątała grób. W rozmowie z dziennikarzami przyznała, że rodzina planuje piękny pomnik na święta Bożego Narodzenia.

Na miejscu znajdują się jednak piękne kwiaty, liczne znicze świadczące o tym, że grób artysty jest wciąż odwiedzany. Wśród kwiatów i zniczy stoi jasny krzyż z imieniem i nazwiskiem wspaniałego aktora. Łzy same napływają do oczu.

Śmierć Pawła Królikowskiego wstrząsnęła wszystkimi

Aktor zmagał się z chorobą neurologiczną. Cztery lata temu aktorowi wycięto tętniaka mózgu, niestety operacja nie wystarczyła, by uzdrowić mężczyznę. Artysta ze względu na stan swojego zdrowia musiał wycofać się z obowiązków zawodowych.

Media informowały, że stan aktora ulega pogorszeniu. Jak udało ustalić się Super Expressowi, Królikowski od grudnia 2019 roku nie opuścił szpitala.

Całe święta przy łóżku ukochanego spędziła jego żona. Wielu aktorów martwiło się o zdrowie aktora, wszyscy wierzyli, że uda mu się wrócić do zdrowia.

Uznany artysta, odchodząc z tego świata 27 lutego, zostawił żonę — również aktorkę — Małgorzatę Ostrowską-Królikowską oraz piątkę dzieci: Antoniego, Julię, Marcelinę, Ksawerego i Jana. W kwietniu skończyłby 59 lat.

Zobacz zdjęcia:

paweł królikowski

Tak wyglądał grób aktora jeszcze w czerwcu.

paweł królikowski
fot. Wszystkich Świętych. Tak wygląda grób Pawła Królikowskiego [ZDJĘCIA I WIDEO], se.pl. 311020
Tak wyglądał grób aktora przed świętem Wszystkich Świętych.

paweł królikowski

Aktora żegnały tłumy. Do dziś trudno pogodzić się z tą ogromną stratą.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

źródło: se.pl, pikio.pl