Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Patryk Jaki przekazał wieści o stanie Ziobry: „Cuda się zdarzają”
Anna Borkowska
Anna Borkowska 10.02.2024 17:51

Patryk Jaki przekazał wieści o stanie Ziobry: „Cuda się zdarzają”

Patryk Jaki przekazał nowe wieści o stanie Ziobry: „Cuda się zdarzają”
Patryk Jaki przekazał nowe wieści o stanie Ziobry: „Cuda się zdarzają”, Fot. EastNews/Piotr Molecki + Kapif

Po ogłoszeniu informacji o chorobie nowotworowej Zbigniewa Ziobry, sam polityk zachował milczenie, pozostawiając komunikację w sprawie swojego zdrowia swoim najbliższym współpracownikom. W ostatniej wypowiedzi na temat stanu zdrowia prezesa Suwerennej Polski, Patryk Jaki posunął się nawet do zasugerowania, że ewentualne wyzdrowienie Ziobry może być uznane za prawdziwy cud, co tylko podkreśla stopień zaniepokojenia i troski w związku z jego sytuacją.

Zbigniew Ziobro ma raka przełyku

Odkąd na jaw wyszły pierwsze doniesienia o chorobie nowotworowej Zbigniewa Ziobry, informacje te były niejasne. Nikt tak naprawdę nie wiedział, który organ został zaatakowany ani jak poważny jest stan zdrowia polityka. 

Po jakimś czasie koledzy z partii ujawnili, że ich lider ma zdiagnozowanego raka przełyku. To niepokojące odkrycie wskazywało na zaawansowane stadium choroby, co z pewnością zniweczyło nadzieje na pozytywne rokowania. 

Zbigniew Ziobro
Patryk Jaki przekazał wieści o stanie Ziobry

Z przykrością podano, że Ziobro na pewno nie będzie też mógł wziąć udziału w kampanii wyborczej na szczeblu samorządowym. Jego stan zdrowia jest tak poważny, że wymagał pilnej hospitalizacji.

Niepokojące wieści nt. stanu Zbigniewa Ziobry. „Walczy o życie” Zatrważające wieści nt. stanu zdrowia Zbigniewa Ziobry. Jest źle. „Zaczął drugą chemię”

Patryk Jaki o stanie zdrowia Zbigniewa Ziobry

W trakcie choroby Zbigniewa Ziobry, odpowiedzialność za kierowanie partią leży obecnie w rękach Patryka Jakiego. To właśnie on w wywiadzie udzielonym serwisowi se.pl, ujawnił nowe, zatrważające doniesienia dotyczące stanu zdrowia prezesa Suwerennej Polski. Jego słowa są naprawdę poruszające i sugerują, że powrót do zdrowia w obliczu tej trudnej odmiany raka, może być uznany za prawdziwy cud.

Zbigniew Ziobro
Patryk Jaki przekazał wieści o stanie Ziobry

Trzymamy za niego kciuki. Zbigniew Ziobro jest teraz po drugiej chemioterapii, ale potem czeka go operacja – powiedział w rozmowie z "Super Expressem" europoseł Patryk Jaki. 

Niestety, choroba, która dotknęła polityka jest bezlitosna. Ciężko jest ją wyleczyć a rokowania co do przeżycia są fatalne. 

Ja go znam i wiem, że on jest wyjątkowo twardy, natomiast rokowania są ciężkie, dlatego że ten typ nowotworu generalnie jest trudny i często kończy się śmiercią. W związku z tym nie jest łatwo, ale zdarzają się również takie cuda. I pozytywny rozwój takich sytuacji.

Dodał, że wie, że polityk pokona chorobę. 

Wiem, że uda mu się z tego wyjść. Wszyscy na niego czekamy, to będzie trochę trwało, ale to jest oczywiste, że tu jest zawsze dla niego miejsce w Suwerennej Polsce — mówi.

Rak przełyku to twardy przeciwnik

Rak przełyku to poważna choroba nowotworowa, która rozwija się w obrębie przełyku. Nieleczony może prowadzić do poważnych komplikacji i śmierci. Rokowania zależą od stopnia zaawansowania choroby w momencie diagnozy, a także od typu raka przełyku. 

Wczesne wykrycie daje lepsze szanse na skuteczne leczenie i poprawia prognozy. Przyczyny raka przełyku są różnorodne, ale ryzyko zachorowania zwiększają m.in. palenie papierosów, nadmierna konsumpcja alkoholu, dieta uboga w owoce i warzywa, otyłość oraz obecność refluksu żołądkowo-przełykowego. 

Leczenie raka przełyku może obejmować terapię chirurgiczną, radioterapię, chemioterapię lub kombinacje tych metod, zależnie od indywidualnych potrzeb i stopnia zaawansowania choroby. 

Regularna kontrola stanu zdrowia po zakończeniu leczenia jest kluczowa dla monitorowania ewentualnego nawrotu choroby.