Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Ostatnie dni Joanny Kurskiej. Nieoficjalne informacje zmroziły, jej kariera w TVP legnie w gruzach?
Aleksandra Gadzińska
Aleksandra Gadzińska 29.12.2022 20:30

Ostatnie dni Joanny Kurskiej. Nieoficjalne informacje zmroziły, jej kariera w TVP legnie w gruzach?

Joanna Kurska
fot. KAPiF

Joanna Kurska może stracić pracę w TVP. Nieoficjalnie mówi się, że wszystkie formalności potrzebne do zwolnienia są przygotowane a zwolnienie ma nastąpić już niebawem. Dalsza kariera żony byłego prezesa stacji ponoć wisi na włosku.

W drugim półroczu TVP doświadczyło zmian, jakich nie widziano już od kilku lat. Począwszy od odwołania Jacka Kurskiego, poprzez zatrudnienie na jego miejsce Mateusza Matyszkowicza o zupełnie spolaryzowanych w stosunku do byłego prezesa poglądach, aż po zatrudnienie Joany Kurskiej w roli dyrektor programowej „Pytania na śniadanie”.

Joanna Kurska straci pracę w TVP? Według nieoficjalnych informacji zwolnienie czeka już na biurku

W TVP aż huczy od plotek na temat niepewnej przyszłości Joanny Kurskiej w Telewizji Polskiej. Na początku grudnia miało dojść do spotkania z udziałem jej oraz nowego prezesa stacji po tym, jak Jacek Kurski pochwalił się nową pracą dyrektora Banku Światowego w Waszyngtonie. Po spotkaniu 47-latka miała iść na nieplanowany urlop.

Prawdopodobnie chodziło o przeprowadzkę do USA, jednak w mediach pojawiły się nieoficjalne doniesienia, według których dyrektor programowa „Pytania na śniadanie” miała podpaść zarządowi swoimi decyzjami.

Dzięki niej do telewizji publicznej, niejako wbrew woli Matyszkowicza, ponownie zawitało disco-polo, ale także dziennikarze spoza TVP, a nawet Nina Terentiew. Joanna Kurska, jako producent, chętnie korzystała ze swojej autonomii, jednak nie jest tajemnicą, że od początku jej „kadencji” oglądalność stacji wzrosła.

Nieoficjalne: Joanna Kurska „na wylocie”. Świąteczny spot zaważy na jej karierze?

Według źródła Plejady czarę goryczy miał jednak przelać świąteczny spot akcji „Reklama dzieciom”, na którego planie pojawiła się 1,5-roczna córka Kurskich, Anna Klara TeodoraDecyzję o wystąpieniu wraz z dziewczynką żona Kurskiego miała podjąć sama, rezygnując z castingu.

W mediach zawrzało, na producentkę wylała się fala krytyki a samo wideo ostatecznie przemontowano, usuwając sceny z jej córką.

– Producent w TVP ma sporą autonomię. Pani Joanna Kurska postanowiła z tej autonomii skorzystać w sposób, który może budzić kontrowersje. Wątpliwości dotyczące tej sprawy będą wyjaśniane – wyjaśniali przedstawiciele TVP w rozmowie z Wirtualną Polską.

Z informacji, które pozyskała Plejada wynika, że sprawia właściwie została już rozwiązana — niestety, podobno niezbyt pozytywnie dla szefowej „PNŚ”. Tabloid nie uzyskał potwierdzenia, jednak nieoficjalnie podaje, że wszelkie formalności związane ze zwolnieniem 47-latki czekają już tylko na oficjalne zamknięcie.

 – O decyzji szefostwa mieli już zostać poinformowani członkowie zespołu „Pytania…”, jednak żadna decyzja nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona przez decydentów. […] wypowiedzenie umowy z Joanną Kurską czeka na podpis prezesa TVP, Mateusza Matyszkowicza. Następca Jacka Kurskiego prawdopodobnie zajmie się sprawą na początku stycznia 2023 r. – przekazuje redakcja.

Joanna Kurska

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

    1. Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby
    2. Uporczywy problem zniknie. Wystarczy zrobić jedną rzecz
    3. Nie przyjmujesz księdza po kolędzie? Biskup ostrzega, wspomniał o sąsiadach takich osób

Źródło: Plejada