Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Opuchlizna na twarzy – skąd się bierze i jak się jej pozbyć?
Dominika Bryś
Dominika Bryś 30.12.2020 19:27

Opuchlizna na twarzy – skąd się bierze i jak się jej pozbyć?

opuchlizna na twarzy
fot. content pixie, www.unsplash.com
Opuchlizna na twarzy – jak ją zwalczyć?

1. Masaż limfatyczny.

Jeśli chodzi o walkę z opuchlizną, wszystko, co zimne, jest Twoim przyjacielem. Przechowuj produkty do pielęgnacji skóry, takie jak maski i środki nawilżające, w lodówce, a także jadeitowe i metalowe rollery.

Twoje ciało zatrzymuje wodę dla narządów jako substancję lub środek konserwujący. To biologiczna reakcja na stres.

Nie jesteś jedyną osobą, która ostatnio czuje się napuchnięta. Skąd bierze się opuchlizna na twarzy? Jak ją pokonać? Przedstawiamy nasze sprawdzone sposoby.

Szczególnie polecamy do tego super modne w ostatnim czasie rollery z jadeitu lub kwarcu. Jak ich używać? Ważne jest, aby zaczynać od środka i przesuwać się na zewnątrz w bok twarzy, w dół do dna ucha i dalej do nasady szyi (gdzie znajdują się węzły chłonne).

Wszystkie wymienione powyżej elementy mogą powodować zatrzymywanie wody w organizmie, ale najbardziej zgubny czynnik to ten, od którego najtrudniej jest uciec: stres. Kiedy wzrasta poziom kortyzolu, zaczyna się nasza pierwotna reakcja organizmu.

Jeśli ostatnio budzisz się z twarzą przypominającą rękawicę bokserską, nie jesteś sam. Co na to wpływa? Nawet godzina krócej snu, alkohol, suchość powietrza, brak ruchu, jedzenie.

Opuchlizna na twarzy – skąd się bierze?

Opuchlizna na twarzy może być także spowodowana słonym lub słodkim jedzeniem.

2. Uważaj na dietę.

Pij więcej wody. Wystrzegaj się alkoholu – nic tak jak on nie powoduje puchnięcia na twarzy. Wzbogać dietę produktami bogatymi w potas, takimi jak jabłka i pomidory. Potas jest niezbędnym elektrolitem do funkcjonowania wszystkich komórek. Pomaga kontrolować ilość zatrzymywanej wody.

Opuchlizna na twarzy może być także spowodowany słonymi i słodkimi przekąskami.

3. Wybierz składniki do pielęgnacji skóry, które działają przeciw obrzękowo.

Kofeina, wyciąg z zielonej herbaty i przeciwutleniacze, w tym rozmaryn oraz witaminy C i E, pomagają zwężać naczynia krwionośne, aby zmniejszyć obrzęk.

4. Rozsądny sen.

Odpowiednia ilość snu jest bardzo ważna. Staraj się, by było to 7/8 godzin. Zbyt krótka ilość snu może być niekorzystna dla wyglądu tak samo, jak zbyt długa.

Tagi:
Powiązane
13 posterunek
Wielki test wiedzy o 13 posterunku. Kim był Rysio? Jak dobrze pamiętacie ten kultowy serial?