Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Opole 2022. Justyna Steczkowska oddała wzruszajacy hołd rodzicom
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 19.06.2022 09:53

Opole 2022. Justyna Steczkowska oddała wzruszajacy hołd rodzicom

Justyna Steczkowska
fot. instagram.com/justynasteczkowska

Opole 2022 mija pod znakiem wielkich wzruszeń. Wczoraj widzom zapewniła je Justyna Steczkowska, która podczas swojego recitalu złożyła niesamowity, poruszający hołd rodzicom.

Artystka urodziła się w Rzeszowie, jako czwarte dziecko z dziewięciorga pociech Danuty i Stanisława Steczkowskich. Jej ojciec miał korzenie góralskie, matka – tatarskie. Już sama ich historia robi wrażenie.

Opole 2022: Justyna Steczkowska złożyła hołd rodzicom

To rodzice piosenkarki zaszczepili jej ogromną pasję do muzyki. Jej ojciec zakładał chóry w Rzeszowie i Stalowej Woli, wysłał też wszystkie swoje dzieci do szkół muzycznych. Mama była pedagożką muzyczną. Razem z rodzicami założyli rodzinny zespół, który dawał koncerty w wielu państwach Europy.

Drugiego dnia festiwalu w Opolu odbył się recital Steczkowskiej z okazji jej 50. urodzin. To właśnie w tym mieście w 1994 roku zdobyła Grand Prix festiwalu. Teraz zapowiedziano ją jako „królową polskiego popu”.

Podczas pierwszego utworu „Dziewczyna szamana” na skrzypcach przygrywała jej siostra Krystyna Steczkowska. W przerwach widzowie mogli usłyszeć życzenia od gwiazd, wyświetlane na telebimach. Złożyli je między innymi Krzysztof Cugowski, Michał Wiśniewski, Natalia Kukulska, Halina Frąckowiak, Golec uOrkiestra czy Ania Rusowicz.

Jednak największe wzruszenie nastąpiło przy piosence „Sanktuarium”. Steczkowska pojawiła się w białej sukni, na której wyświetlano te same wizualizacje, co na ekranach scenicznych. Artystka wyznała, że utwór ten napisała z myślą o rodzicach.

Piosenkę „Sanktuarium” napisałam dla swoich rodziców z miłości i szacunku do nich. Tej wielkiej miłości i odwagi, dzięki którym ja i moje rodzeństwo jesteśmy na świecie – powiedziała.

Opiekowałam się moją mamą do końca jej dni. Odeszła w swoim domu w otoczeniu dzieci i wnuków. Te ostatnie lata, w których walczyła z chorobą, a ja byłam z nią każdego dnia, bardzo zmieniły mnie jako człowieka – dodała.

Steczkowska wyjaśniła, że była to „najpiękniejsza lekcja pokory i bezwarunkowej miłości”, jaką przyszło jej przeżyć. „Kochajcie swoich rodziców, póki możecie przytulić ich do siebie i poczuć dotyk ich dłoni” zaapelowała do widzów.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. „Rolnik szuka żony”: Marta Paszkin na ostatniej prostej przed porodem. Próbuje go przyspieszyć
  2. Ruszyła pilna akcja. Chodzi o zanieczyszczenie toksynami
  3. Kasia Cichopek pokazała, w czym wystąpi na Festiwalu w Opolu. Kurzajewski będzie pod zachwycony