Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Olejek do demakijażu – kiedy go stosować i jaki wybrać?
Dominika Bryś
Dominika Bryś 27.08.2020 22:55

Olejek do demakijażu – kiedy go stosować i jaki wybrać?

olejek do demakijażu
fot. malvestida magazine

1. KHIEL’S – Midnight Recovery Cleansing Oil

Jak go stosować?

3. MIYA COSMETICS MYSUPERSKIN – olejek do demakijażu i oczyszczania twarzy, oczu i ust

2. RESIBO – Demakijaż i oczyszczanie

Wydaje się, że jeśli masz tłustą cerę, to pomysł nakładania na twarz jakichkolwiek produktów na bazie olejków nie ma większego sensu, ale to nie prawda. Ponieważ oleje rozpuszczają oleje, idealnie nadają się one do stosowania jako środek czyszczący.

Aby usunąć makijaż, zaaplikuj olejek bezpośrednio na suchą skórę. Następnie spłucz kosmetyk letnią wodą i delikatnie wytrzyj twarz miękką, muślinową ściereczką.

Oczyszczenie cery po całym dniu to pierwszy ważny krok w pielęgnacji skóry. Jaki olejek do demakijażu jest najlepszy? Kiedy go stosować?

Jak działa olejek do demakijażu?
Produkty, które polecamy:

Olejki do demakijażu to jedne z najdelikatniejszych produktów, które zapewnią dokładne usunięcie wszelkich śladów makijażu – nawet tego wodoodpornego. Nie wymaga on silnego pocierania. Jest on przyjemny w użyciu i pozwala się zrelaksować. Jest to świetny sposób na zakończenie długiego, męczącego dnia.

Olejek do demakijażu zwykle zawiera w sobie bazę olejową wraz z tradycyjnym składnikiem myjącym skórę zwanym środkiem powierzchniowo-czynnym, który pomaga usunąć brud, bez naruszania bariery skórnej.

Tagi:
Powiązane
Cezary Żak
Jak dobrze znasz seriale TVP? Tylko najlepsi poradzą sobie z quizem