Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Przenigdy nie zostawiaj uchylonego do góry okna wychodząc z domu. Konsekwencje mogą być straszne, jest nagranie
Karina Sulich
Karina Sulich 13.03.2020 10:01

Przenigdy nie zostawiaj uchylonego do góry okna wychodząc z domu. Konsekwencje mogą być straszne, jest nagranie

Okno
Fot. lelum.pl

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, temperatura wzrasta i dzień staje się coraz piękniejszy, a co za tym idzie, chętniej wietrzymy nasze domy, pragnąc wpuścić do nich odrobinę świeżego powietrza. Należy jednak pamiętać, by wychodząc z mieszkania, zawsze upewnić się, czy aby na pewno okno zostało przez nas szczelnie zamknięte. Choć znajdujące się na tyłach naszej posesji, z pozoru niewidoczne dla innych, okna mogą wydawać nam się bezpieczne, jeżeli pozostawimy je uchylone pod naszą nieobecność, możemy tego bardzo żałować.

Okno, kiedy wychodzimy z domu, zawsze powinno być zamknięte, bez względu na to czy znajduje się na jego tyłach. To nagranie pokazuje, jak straszne mogą być konsekwencje, jeżeli zostawimy je uchylone.

Uchylone okno

Obecnie coraz większą popularnością cieszą się okna, które możemy otworzyć na dwa sposoby. Mają one tak zwane otwarcie pełne i uchylenie pionowe i dominują w większości polskich mieszkań i domów. Okazuje się jednak, że mało kto zdaje sobie sprawę, co może się stać kiedy niezabezpieczone okno, pozostawimy uchylone.

Okno bez krat i dodatkowych wzmocnień to częsty błąd w domach lub mieszkaniach, które znajdują się na parterze czy nawet drugim piętrze. Co może się stać jeżeli umyślnie uchylimy okno i zamkniemy za sobą drzwi, lub zrobimy to zupełnie przypadkowo? Zamieszczone w sieci nagranie powinno być przestrogą dla wszystkich zapominajków.

  1. Edyta Górniak obawia się najgorszego. Nie wiadomo, czy w ogóle wróci do syna
  2. 4 nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Wszystkie w jednym mieście
  3. Dziecko zostało oddane do adopcji wbrew woli matki. Po 33 latach stało się niemożliwe

Włamanie przez uchylone okno

Włamanie przez uchylone okno to dla rabusiów bułka z masłem. W końcu każdy z nas zna przysłowie: okazja czyni złodzieja. Po co kusić los? Dodatkowo włamywacze mają dedykowany sprzęt, do otwierania uchylonego okna. Nagranie dokładnie pokazuje, z jaką łatwością radzą sobie z tym złodzieje.

Pamiętajmy, że taka forma włamania i obrabowania nas z wartościowych rzeczy, może powodować problemy z wypłatą ubezpieczenia. Jeżeli zostawimy uchylone okno, nasze cenne drobiazgi i prawdziwe skarby znikną bez jakichkolwiek śladów włamania, co często bywa podstawą do odmowy wypłaty odszkodowania. Lepiej więc ostrzeżmy swoich bliskich i przyjaciół, a także sami dwa razy upewnijmy się, czy na pewno zamknęliśmy okno, wychodząc z domu.

ZOBACZ FILM:

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ksiądz nie chce odwołać rekolekcji. Według niego gorszy od koronawirusa jest wirus atakujący duszę
  2. Z ostatniej chwili: Nie żyje kobieta z koronawirusem. 2 tygodnie temu wróciła z Polski na Ukrainę
  3. Antek Królikowski zrobił niezwykłą rzecz dla mamy i rodzeństwa. Teraz on jest głową rodziny
  4. Jajka obrane w 15 sekund? Mężczyzna pokazał genialny sposób, wystarczy szklanka z wodą
  5. Znaki zodiaku osób, które są bardzo sprytne. Ich nie da się oszukać, wyłapują każdy szczegół
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce

źródło: pomyslodawcy.pl

Powiązane
Sławomir, Zenon Martyniuk
Jak dobrze znasz disco polo? 7 na 10 to już świetny wynik