Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nie żyje wybitny polski aktor. Zmarł tuż po świętach. Zewsząd płyną kondolencje
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 29.12.2023 19:51

Nie żyje wybitny polski aktor. Zmarł tuż po świętach. Zewsząd płyną kondolencje

Maciej Małek, świeczka
Nie żyje Maciej Małek. Fot. Facebook / Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi

Tuż przed końcem roku gruchnęła tragiczna wiadomość o śmierci wybitnego polskiego aktora. Maciej Małek przez ponad 40 lat związany był związany z teatrem w Łodzi. Wielu widzów kojarzyło go także jako męża gwiazdy "Seksmisji". Polacy z całego kraju ślą rodzinie kondolencje.

Nie żyje Maciej Małek

Końcówka roku 2023 przyniosła łamiące wieści. Okazuje się, że 28 grudnia zmarł słynny polski aktor teatralny i filmowy, Maciej Małek. Widzowie widzieli go w takich produkcjach jak “Doktor Ewa”, “Beczka Amontillado”, “Adopcja” czy “Bajlland”. W latach 1958–1961 Polacy mogli obserwować jego dokonania na scenie w Teatrze Śląskim im. S. Wyspiańskiego w Katowicach, natomiast w latach 1961–2002 był związany z Teatrem im. S. Jaracza w Łodzi. To właśnie ten ośrodek kultury przekazał informację o śmierci Macieja Małka. 

Maciej Małej zmarł w wieku 86 lat. Koledzy z teatru w Łodzi pożegnali go dziś we wzruszający sposób. 

Nie żyje Helenka Karolak. Tomasz Karolak przekazał druzgocące wieści Nie żyje gwiazda kina światowego formatu. Prawdziwa ikona odeszła w wieku 87 lat

Dramatyczna wiadomość o śmierci Macieja Małka

Dzień po śmierci Macieja Małka pracownicy teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi upamiętnili aktora poruszającym wpisem. Na profilu w mediach społecznościowych ukazał się długi post poświęcony artyście oraz jego największym dokonaniom.

Z wielkim żalem żegnamy Macieja Małka, wybitnego Aktora związanego z naszym Teatrem od 1961 roku. Stworzył tu wiele poruszających i niezapomnianych ról. (…) Był mistrzem w kreowaniu wyrazistych postaci, budowaniu niezwykłego nastroju, opowiadaniu o skomplikowanych relacjach międzyludzkich. Znakomity zarówno w repertuarze dramatycznym, jak i komediowym. Swoimi niezwykle sugestywnymi rolami zyskał sobie wielką sympatię widzów i uznanie krytyki. Cenili Go bardzo reżyserzy, z którymi pracował. Uhonorowany wieloma prestiżowymi nagrodami i wyróżnieniami, m.in. Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Odrodzenia Polski, Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze – Gloria Artis. 

Maciej Małek pozostawił miejsce, którego nikt nie zajmie, pustkę, której nikt nie wypełni, bo był Aktorem wyjątkowym, niepowtarzalnym i niezastąpionym w naszym Zespole, a praca z Nim była dla nas prawdziwym zaszczytem. Będzie Go nam bardzo brakowało – czytamy na Facebooku.

W komentarzach fani z całej Polski przekazali wyrazy współczucia oraz kondolencje dla rodziny. Pod postem teatr przekazał również informacje o pogrzebie Macieja Małka. Ma odbyć się on już po Nowym Roku:

Pogrzeb odbędzie się 4 stycznia o godzinie 11:00 na cmentarzu rzymskokatolickim - wejście od ulicy Smutnej.

ZOBACZ TEZ: Media toną we łzach, to prawdziwa tragedia, nie żyje Maciej Iłowiecki. Znanego dziennikarza żegna cała Polska

Maciej Małek był mężem gwiazdy "Seksmisji"

Maciej Małek urodził się 9 lutego 1937 roku Szopienicach. Skończył Studio Dramatyczne przy Teatrze Śląskim w Katowicach, które prowadził Gustaw Holoubek. Był wspaniałym polskim aktorem, który przez lata pełnił funkcję prezesa łódzkiego oddziału Związku Artystów Scen Polskich ZASP. Polacy znali go również jako męża Bogusławy Pawelec, aktorki znanej przede wszystkim z kultowego filmu “Seksmisja”. Para spędziła wiele szczęśliwych lat razem i doczekała się syna, który jednak nie wybrał kariery aktorskiej. 

Kilka lat temu, w rozmowie z portalem “dziennikteatralny.pl”, Maciej Małek i Bogusława Pawelec wyznali, że choć oboje pracują jako aktorzy, starają się rozdzielać życie zawodowe od prywatnego. Ten fakt miał zapewnić im szczęśliwą codzienność u swojego boku.

źródło: se.pl, plotek.pl, dziennikteatralny.pl

Tagi: nie żyje
Powiązane
Uśmiech Dody
Poznajesz uśmiechy tych celebrytek? Nawet ich mężowie mogliby się pomylić!