Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nie żyje Wiesław Dąbrowski
Natalia Niewczas
Natalia Niewczas 05.06.2021 11:00

Nie żyje Wiesław Dąbrowski

Wiesław Dąbrowski
Fot. kadr z TVP3 Białystok

Media przekazują tragiczne wieści, nie żyje Wiesław Dąbrowski. Mężczyzna od lat pasjonował się tańcem, czego dowodem były jego decyzje zawodowe. Przez dekady współpracował z zespołem „Kurpie Zielone”.

Nie żyje Wiesław Dąbrowski. Przez 40 lat mężczyzna tworzył choreografię dla Zespołu Pieśni i Tańca „Kurpie Zielone”. Taniec był jego ogromną życiową pasją.

Wiesław Dąbrowski nie żyje. Współpracował z Zespołem Pieśni i Tańca „Krupie Zielone”

Wiesław Dąbrowski stawiał pierwsze kroki na scenie jeszcze w dzieciństwie. Pasja mężczyzny zaczęła rozwijać się, odkąd ten skończył zaledwie osiem lat.

W późniejszych latach Wiesław Dąbrowski sam uczył tańca nowe pokolenia. Pod jego skrzydła trafiło kilkaset młodych tancerzy.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:


Z zespołem Pieśni i Tańca „Krupie Zielone” Wiesław Dąbrowski przygotował niemal 1300 koncertów, które odbywały się zarówno w kraju, jak i za granicą. Jak podaje portal Radio Białystok, ostatnie widowisko przygotował z zespołem w 2016 roku.

Wiesław Dąbrowski odszedł, dożywając wieku 84 lat. Poświęcone mu uroczystości żałobne zaplanowano na wtorek 8 czerwca o godzinie 12:00. Msza święta odbędzie się w świątyni na cmentarzu św. Rocha w Białymstoku.

Zobacz artykuły polecane przez Redakcję Lelum:

Źródło: Radio Białystok

Powiązane
Edyta Górniak
Kto to powiedział: Edyta Górniak czy Violetta Kubasińska? Arcytrudny quiz