Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Łzy leją się po policzkach. Nie żyje uwielbiany aktor. Informację przekazała córka
Paulina Korzec
Paulina Korzec 03.04.2024 18:29

Łzy leją się po policzkach. Nie żyje uwielbiany aktor. Informację przekazała córka

Joe Flaherty nie żyje
Fot. MTDb, CC BY-SA 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0>, Wikimedia Commons; Canva/pezibear

W Wielkanocny Poniedziałek odszedł Joe Flaherty, znany amerykański aktor i ceniony komik. W pamięci widzów zapisze się przede wszystkim jego rola z kultowego filmu „Powrót do przyszłości II”, a także gościnne występy w popularnych serialach komediowych. Smutną informacją z fanami aktora podzieliła się jego córka.

Joe Flaherty nie żyje

Urodzony 21 czerwca 1942 roku Joe Flaherty pasjonował się kinem, choć nie od razu związał swoją przyszłość z branżą filmową. Swoją drogę do Hollywood rozpoczął od występów na deskach teatralnych i w programach satyrycznych, przede wszystkim w komediowym show „Second City TV”

Szybko podbił serca publiczności i zadebiutował na wielkim ekranie. Szczególnie pamiętna pozostanie jego rola pracownika Western Union w wielkim kinowym hicie "Powrót do przyszłości II” w reżyserii Roberta Zemeckisa.

Kolejny genialny aktor nie żyje. Syn poinformował o nagłej śmierci artysty, miał 65 lat Pamiętacie „Powrót do przyszłości”? Niewiarygodne jak dziś wyglądają główni bohaterowie

Bogata filmografia aktora

Joe Flaherty zjednał sobie sympatię widzów, którzy doceniali jego talent aktorski i komediowy. Aktor występował zarówno w filmach, takich jak „Farciarz Gilmore”, „1941” czy „Interkosmos”, jak i w serialach, m.in. w kultowych produkcjach „Luzaki i kujony” oraz „Teoria wielkiego podrywu”. Chętnie występował gościnnie w popularnych sitcomach.

Joe_Flaherty_as_Western_Union_Man.webp
Joe Flaherty, kadr z filmu “Powrót do przyszłości II” reż. Robert Zemeckis

Joe Flaherty i jego dorobek

Joe Flaherty zasłynął nie tylko jako aktor, ale także jako autor scenariuszy, pisarz i komik. Smutne wieści o śmierci artysty przekazała jego córka, Gudrun Flaherty, która ze wzruszeniem wspominała ojca.

Tata był niezwykłym człowiekiem (…) był dla mnie źródłem nieustannej fascynacji.

Joe Flaherty zmarł w wieku 82. lat po krótkiej chorobie.

Niewyobrażalny dramat, fani w rozpaczy. Legendarny aktor nie żyje, miał stwardnienie rozsiane
Bydgoszcz
lelum.pl
Stwardnienie rozsiane było przyczyną śmierci znanego i bardzo lubianego amerykańskiego aktora, muzyka oraz komika Davida Landera. Fani mogą kojarzyć artystę przede wszystkim z roli Squiggy’ego w komedii pt. Laverne & Shirley. Choroba spowodowała, że od jakiegoś czasu musiał poruszać się na specjalnym skuterze inwalidzkim. Aktor zmarł 4 grudnia w wieku 73 lat. Z tego artykułu dowiesz się: Co było powodem śmierci Davida Landera W jakie role wcielał się aktor podczas swojej kariery O działalności aktywistycznej aktora Aktor od ponad trzech dekad cierpiał na stwardnienie rozsiane. Od momentu wystawienia pierwszej diagnozy rozpoczął działalność w roli ambasadora Narodowego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego. Zmarł z powodu powikłań choroby w Centrum Medycznym Cedars-Sinai w Los Angeles w Kalifornii. Zobacz także: Nie żyje Tomasz Dudek. Miał tylko 35 lat
Czytaj dalej
Genialny polski aktor nie żyje. W wieku 64 lat odszedł Maciej Zabielski
informacja
fot. pixabay.com
Niestety, ze świata aktorskiego dociera do nas bardzo smutna wiadomość, która może pogrążyć w żalu szczególnie widzów Świata według Kiepskich. Zmarł bowiem Maciej Zabielski, który wystąpił między innymi w tym serialu. Aktor miał 64 lata. O jego odejściu poinformował za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych Teatr Nowy w Poznaniu, z którym Zabielski był przez wiele lat związany.
Czytaj dalej