Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nie żyje strażak z Ostrołęki
Kamil Olek
Kamil Olek 13.12.2021 13:45

Nie żyje strażak z Ostrołęki

strażak
fot. Canva

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce poinformowała o nagłej śmierci jednego z najbardziej zasłużonych strażaków jednostki – mł. bryg. Jarosława Sadłowskiego. Tragiczną wiadomość przekazano za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Nie żyje zasłużony strażak

– Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 11 grudnia 2021 roku zmarł mł. bryg. Jarosław Sadłowski, zastępca naczelnika Wydziału Operacyjnego w Komendzie Miejskiej PSP w Ostrołęce – napisano na Facebooku.

Straż poinformowała, że zmarły był związany z pożarnictwem od 1993 roku, w ostrołęckiej komendzie pracował zaś od ponad 20 lat.

Przypomniano także, że strażak „wykonywał zadania związane z propagowaniem ochrony przeciwpożarowej” – prowadził salę edukacyjną dla dzieci i młodzieży oraz zajęcia lekcyjne w szkole średniej o profilu mundurowym.

Za swoją służbę Jarosław Sadłowski był wielokrotnie odznaczany, między innymi przez Prezydenta RP – Medalem za Długoletnią Służbę. Otrzymał także srebrną odznaką ministerialną „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” oraz złoty medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”.

We wpisie nie poinformowano jednak o przyczynach śmierci zmarłego strażaka.

Pod postem straży natychmiast pojawiły się dziesiątki kondolencji oraz wspomnień.

– Wspaniały człowiek… Nikt tak nie przekazywał swojej wiedzy jak on. Spoczywaj w pokoju – napisała jedna z komentujących.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Niepojęte, kto pojawi się teraz w „M jak miłość”. Fani serialu mogą zdębieć
  2. Piekarczyk ujawnił, jaką dostanie emeryturę. Na widok kwoty opadły nam szczęki
  3. Biedrzyńska przekazała druzgocącą wiadomość o śmierci. „Odchodzą Ci najwięksi, najwspanialsi”
Tagi: strażak
Powiązane
Sławomir, Zenon Martyniuk
Jak dobrze znasz disco polo? 7 na 10 to już świetny wynik