Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nie żyje kolejna polska dziennikarka. Zmagała się z okrutną chorobą
Klaudia Tomaszewska
Klaudia Tomaszewska 26.02.2024 22:42

Nie żyje kolejna polska dziennikarka. Zmagała się z okrutną chorobą

 Dhivakaran S/Canva, Nie żyje polska dziennikarka
Fot. Dhivakaran S/Canva, Nie żyje polska dziennikarka

Bardzo ciężko jest informować o śmierci, szczególnie tak wybitnych osób, jak ta polska dziennikarka. Kobieta zmagała się z okrutną chorobą, która odebrała jej radość życia, ale nie zabrała zapału do pracy. Do ostatnich chwil starała się dawać z siebie wszystko.

Nie żyje polska dziennikarka

“Gazeta Wyborcza” pożegnała wybitną polską dziennikarkę Aleksandrę Lewińską. Kobieta była związana z dziennikiem od przeszło 20 lat. Ze słów jej redakcyjnych kolegów i współpracowników wynika, że była pełna empatii i oddana pracy. Do tego niezwykle ważne było dla niej dobro ludzi.

W czułych słowach pożegnał ją redaktor Jacek Gugla:

Olu, nie możemy uwierzyć, że nie usłyszymy już więcej Twojego ciepłego głosu i Twojego szczerego śmiechu, od którego nawet ponure, gorsze chwile nabierały optymistycznych barw. Otaczamy serdeczną myślą i głębokim współczuciem Twoich najbliższych. Bardzo Cię wszyscy kochaliśmy 

Mąż polskiej aktorki okazał się gejem! Niewiarygodne, jak na to zareagowała Zemdlała, gdy otworzyła paczkę. Mąż zrobił jej świństwo!

Dziennikarka walczyła z okrutną chorobą

Aleksandra Lewińska zmagała się z chorobą, która odebrała jej życie. Chorowała na nowotwór. Do ostatnich chwil, nawet cierpiąc, starała się pełnić swoje obowiązki zawodowe.

Koledzy z pracy, a także ludzie, którzy mieli okazję poznać ją osobiście, bardzo dobrze o niej mówili. Zawsze stawała po stronie ludzi. 

Była niezwykle wyczulona na ludzką krzywdę. Nikt z takim wyczuciem nie przeprowadzał rozmów - wartkich, ciekawych, dociekliwych, ale nigdy nie napastliwych - tak wspomina ją Jacek Glugla, naczelny bydgoskiej “Gazety Wyborczej”. 

Jaka była Aleksandra Lewińska?

Aleksandra Lewińska była związana z bydgoskim oddziałem “Gazety Wyborczej”. Ponadto współtworzyła magazyn językowy “Słówka”. To jednak nie koniec jej dokonań. Jej teksty można było czytać w “Wysokich Obcasach” i “Dużym Formacie”.

To ogromna strata dla całego świata dziennikarskiego. Składamy kondolencje.