Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nie żyje gwiazda polskiego kina. Dobrze znacie go z "Psów". Ogromna strata
Michał Fitz
Michał Fitz 09.02.2024 12:12

Nie żyje gwiazda polskiego kina. Dobrze znacie go z "Psów". Ogromna strata

świeczka
fot. CanvaPro

Z samego rana docierają do nas bardzo przykre informacje, które mogą zasmucić przede wszystkim fanów polskiej kinematografii, a w szczególności wiernych widzów “Psów”. Nie żyje bowiem Aleksander Fabisiak.

Nie żyje Aleksander Fabisiak

O śmierci Aleksandra Fabisiaka poinformował jeden z jego wieloletnich pracodawców, Narodowy Stary Teatr w Krakowie. W komunikacie nie podano przyczyny, ani okoliczności śmierci. Mężczyzna zmarł w wieku 78 lat.

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Aleksandra Fabisiaka  – aktora teatralnego i filmowego, od 1967 roku przez 45 lat związany ze Starym Teatrem.

Tych słów grabarza nikt się nie spodziewał. Tak szykują ciało Potworna tragedia podczas chrztu. Na wszystko patrzyły jej dzieci

Aleksander Fabisiak - kariera

Aleksander Fabisiak był zdecydowanie bardziej uznany w środowisku jako aktor teatralny, aniżeli filmowy. Na krakowskich scenach zjednał sobie masę fanów. W Starym Teatrze zagrał niemal 70 ról. A to i tak niejedyny sposób, w jaki przysłużył się środowisku artystycznemu z tego miasta.

W latach 1993 - 1999 był bowiem także dziekanem wydziału aktorskiego miejscowej Akademii Sztuk Teatralnych.

Aleksander Fabisiak - filmy

W trakcie skupionej na teatrze, a później na nauczaniu kariery, Fabisiak znajdywał także czas, by pojawiać się w filmach. Przede wszystkim można kojarzyć go z roli prokuratora Nawrockiego z “Psów” w reżyserii Władysława Pasikowskiego.

Ponadto pojawił się także w “Powidokach” Andrzeja Wajdy czy “Katyniu”, który również został stworzony przez tego samego, wybitnego reżysera.

Tagi: nie żyje